ŚWIAT FORMUŁY 1 W MOTOWIZJI!


Formula 1™ to kolejna seria wyścigowa, która znajdzie swoje miejsce na antenie Motowizji. Magazyny „The Inside Line” i „The Fast Lane” zadebiutują na kanale już w styczniu 2019r.

Powrót Roberta Kubicy

„The Inside Line” to cotygodniowy magazyn, o wydarzeniach ze świata F1™. Widzowie znajdą w nim nie tylko podsumowania wyścigów, ale także ciekawostki techniczne, wywiady czy plotki z padoku. W przyszłym roku w „The Inside Line” będzie można zobaczyć Roberta Kubicę, reprezentującego ekipę Williams Racing.
Polak wraca do startów w „królowej sportu motorowego” po ośmioletniej przerwie spowodowanej tragicznym wypadkiem podczas rajdu Ronde di Andorra w 2011 roku. W tym roku, z Williamsem, krakowianin brał udział w testach przedsezonowych w Hiszpanii i sezonowych na Węgrzech oraz jeździł w trzech sesjach treningowych – w Hiszpanii, Austrii i Abu Zabi.

Nowość w Motowizji

„The Fast Lane” jest serią programów ukazujących świat F1™ „od kuchni”. Będzie można w nim znaleźć wiele interesujących rozmów, historii oraz detali pokazujących przygotowanie kierowców do startów na najwyższym poziomie. Program odpowie też na pytanie dlaczego to właśnie o Formule 1 mówimy, że jest najważniejszą serią wyścigową na świecie.
Krzysztof Mikulski, prezes zarządu Motowizji: Z wielką radością przyjęliśmy wiadomość o zatrudnieniu Roberta Kubicy przez ekipę Williamsa na następny sezon Formuły 1. Dzięki nowym programom, które niebawem pojawią się na kanale Motowizja, widzowie będą mieli możliwość zaznajomienia się z tą serią wyścigową. Oba formaty stanowią idealne uzupełnienie naszej sportowej oferty.
Te dwa nowe programy pojawią się na antenie Motowizji w styczniu przyszłego roku. W sezonie 2019 Motowizja będzie kontynuowała relacjonowanie zagranicznych i krajowych serii motosportowych. Widzowie będą mogli śledzić zmagania m.in.: w Monster Energy NASCAR Cup Series, Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, OPONEO Mistrzostwach Polski Rallycross, ABB Formule E, ADAC GT Masters czy 318 IS CUP PL.

Motowizja to kanał dla wszystkich pasjonatów motoryzacji. W ofercie ma ponad 10 produkcji polskich oraz ponad 30 wyselekcjonowanych europejskich i amerykańskich formatów. To wyjątkowa telewizja, która przez 24 godziny na dobę daje Ci pełen obraz świata motoryzacji. Kanał prezentuje spojrzenie na technologię, ekologię oraz nowości ze świata motoryzacji, a także niezapomniane spotkania z legendami i klasykami. Stacja oferuje interesujące polskie programy, zarówno dla wielbicieli czterech (Motojazda – Garaż Motowizji, gdzie nowości na drogach testuje Marek Wieruszewski, Piotr Zelt z programem Na Osi prezentującym ciężką motoryzację, Auto na wybiegu – program, w którym moda łączy się z motoryzacją czy Auto portret Ostrego – nowy format Aleksandra Ostrowskiego) jak i dwóch kółek (Motoślad, którego gospodarzem jest również Aleksander ‘Ostry’ Ostrowski oraz Przyjazne Motocyklistom – program prowadzony przez Roberta Skawińskiego i Olgę Kutz). Motowizja to także wielkie sportowe emocje: jedyne w polskiej telewizji transmisje z wyścigów serii Monster Energy NASCAR Cup Series, ADAC GT Masters, ADAC TCR Germany, Porsche Carrera Cup Germany , Euroformula Open – komentowane przez Michała Budziaka i Szymona Tworza, a także relacje z wyścigów Formuły E, FIA ERC, FIA WTCR, FIM EWC, IOM TT.
Motowizja dociera do ponad 4 mln gospodarstw domowych, czyli do 12 milionów Polaków osiągając zasięg techniczny na poziomie 30%. Motowizja jest dostępna w dystrybucji satelitarnej na platformie nc+ na pozycji 124, w Orange TV – pozycja 128 oraz 136, w sieciach kablowych: UPC – pozycja 516 oraz 572, w Vectra – pozycja 215, w Multimedia Polska – kanał 127, w TOYA na kanale 32, w Netii na kanale 81 oraz w Inea na kanale 532 jak również w ofercie PLAY NOW w pakiecie Ekstra i Sport oraz w player.pl – pakiet Moto, a także w innych sieciach kablowych, m.in. Elsat, Echostar, Evio, InterArena, SGT, WP Pilot. Wyłącznym dystrybutorem kanału jest Frame by Frame.
www.motowizja.pl
www.facebook.com/motowizja

Kontakt dla mediów:
Aleksandra Karwacka – tel. +48 669 507 492, e-mail: a.karwacka@agencjafaceit.pl

Udostępnij!