SPORTOWA WIOSNA W MOTOWIZJI


Już na wiosnę w Motowizji czeka na widzów mnóstwo sportowych emocji! Zobaczymy nie tylko relacje z najważniejszych krajowych zawodów, takich jak Oponeo Mistrzostwa Polski Rallycross, Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski czy Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski, ale także z zagranicznych imprez motorowych – wodnej Formuły 1 – F1 H2O, FIM EWC, Supercars czy Ferrari Challenge Europe. Informacje o startach polskich zawodników w krajowych i zagranicznych zawodach będzie można śledzić w premierowych odcinkach magazynu Motowizja Sport PL oraz w zupełnie nowym programie, Baja Raport!

Relacje z najważniejszych krajowych imprez

W pierwszy weekend kwietnia odbędzie się inauguracyjna runda Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross. Na Autodromie Słomczyn zobaczyć będzie można nowe samochody, nowych kierowców, ale także nową klasę – SuperCars Light, która w tym roku będzie pełnoprawną częścią mistrzostw. Relacja z pierwszego startu do zobaczenia już 13 kwietnia, o godz. 19:30 na kanale Motowizja.

Trzy tygodnie później, 26 kwietnia w Świdnicy rozpocznie się sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski oraz Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Będzie to pierwszy rok, w którym obie najważniejsze rajdowe serie w naszym kraju rywalizować będą wspólnie podczas wszystkich rund rozgrywanych w Polsce. Relacje z obu tych imprez będzie można zobaczyć na Motowizji w programie Raport RSMP.

Premiera – F1 H2O i Bartek Marszałek na żywo w Motowizji

Nie zapominajmy także o Polakach startujących za granicą. Pod koniec marca ruszy sezon motorowodnej Formuły 1 – F1 H2O. O dobre wyniki starać się będzie Bartek Marszałek, dla którego będzie to dziewiąty rok w najbardziej prestiżowej serii motorowodnej na świecie. Motowizja pokaże te zmagania na żywo już 30 marca, od godz. 13.45. Podsumowanie pierwszego startu 15 kwietnia o godz. 22.25.

„W tym sezonie Motowizja po raz kolejny stawia na polski motosport i na wspieranie polskich zawodników. Wiosnę rozpoczynamy współpracą z utytułowanym kierowcą rajdowym i rallycrossowym Marcinem Gagackim, który startuje w Mistrzostwach Polskich Rallycross. Wicemistrz MPRC będzie w tym sezonie jeździł w barwach Motowizji. Chcemy się również pochwalić Bartkiem Marszałkiem, jednym Polakiem startującym w wodnej Formule 1 – F1H2O. Po raz pierwszy na naszej antenie będziemy pokazywać na żywo tę prestiżową serię motorowodną i trzymać kciuki za jego starty. Bardzo się cieszę także na inne, nowe propozycje programowe Motowizji, bo wierzę, że dostarczą naszym widzom moc sportowych wrażeń. – mówi Krzysztof Mikulski, Prezes Motowizji.

Nowość – transmisje z Ferrari Challenge Europe

W ostatni weekend marca odbędzie się także druga tegoroczna runda Ferrari Challenge Europe – nowość na antenie Motowizji. Na Circuit Ricardo Tormo pod Walencją o najwyższe laury powalczy Agata Smółka, która rozpoczęła sezon od wygrania pierwszego wyścigu sezonu w swojej klasie. W Motowizji będzie można obejrzeć transmisje z tych zmagań 30 i 31 marca, od godz. 12:40. Na podsumowanie z walencjańskiej rundy stacja zaprasza już 8 kwietnia o godz. 23.00.

Najlepsze relacje i magazyny w Motowizji

Kwiecień to również czas, kiedy do ramówki Motowizji powraca magazyn Motowizja Sport PL. Program poświęcony polskiemu motosportowi i polskim zawodnikom cieszył się sporą popularnością w zeszłym roku. Premiera pierwszego odcinka już 11 kwietnia o godz. 22.30.

Na antenie pojawi się również nowa pozycja – Baja Raport, magazyn poświęcony rajdom terenowym. Znajdą się w nim relacje m.in.: z Pucharu Świata w Rajdach Terenowych, gdzie tytułu broni Kuba Przygoński, a także z Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. Premiera na antenie Motowizji już 4 kwietnia o godz. 22.30.

Oprócz polskich propozycji programowych na wiosnę w Motowizji będzie można zobaczyć zagraniczne serie – kolejny sezon FIA Puchar Świata Samochodów Turystycznych (podsumowanie pierwszego wyścigu w Maroku już 11 kwietnia o godz. 20.00), a także nowy sezon FIM Długodystansowe Motocyklowe Mistrzostwa Świata, w którym ponownie rywalizować będą ekipy z naszego kraju – Wójcik Racing Team oraz Team LRP Poland. Podsumowanie wyścigu 24h du Mans już 25. kwietnia o godz. 20.00. Do tego nowość, wyścigi Virgin Australia Supercars Championship, których podsumowania ze wszystkich kolejnych rund Motowizja pokaże w każdą środę, o godz. 20:00.

Motowizja to kanał dla wszystkich pasjonatów motoryzacji. W ofercie ma ponad 10 produkcji polskich oraz ponad 30 wyselekcjonowanych europejskich i amerykańskich formatów. To wyjątkowa telewizja, która przez 24 godziny na dobę daje Ci pełen obraz świata motoryzacji. Kanał prezentuje spojrzenie na technologię, ekologię oraz nowości ze świata motoryzacji, a także niezapomniane spotkania z legendami i klasykami. Stacja oferuje interesujące polskie programy, zarówno dla wielbicieli czterech (Motojazda – Garaż Motowizji, gdzie nowości na drogach testuje Marek Wieruszewski, Piotr Zelt z programem Na Osi prezentującym ciężką motoryzację czy Auto portret Ostrego – nowy format Aleksandra Ostrowskiego), jak i dwóch kółek (m.in. Motoślad, którego gospodarzem jest również Aleksander ‘Ostry’ Ostrowski). Nowe programy jak Motowizja Sport PL i Baja Raport dostarczą widzom aktualnych relacji o polskim motosporcie. Motowizja to także wielkie sportowe emocje: transmisje z wyścigów serii Monster Energy NASCAR Cup Series, Ferrari Challenge Europe, ADAC GT Masters, ADAC TCR Germany, Porsche Carrera Cup Germany, F1H20, Jaguar iPace eTrophy – komentowane m.in. przez Michała Budziaka i Szymona Tworza, a także relacje z wyścigów Formuły E, FIA ERC, FIA WTCR, FIM EWC, IOM TT, VASC, Formula European Masters, FIA European Truck Racing Championship oraz CIK-FIA Karting.
Do tego dawka krajowego motosportu – relacje z MPRC, RSMP, HRSMP, GSMP, Pucharu Polski Pit Bike, Kartingowych MP.
Motowizja dociera do ponad 4 mln gospodarstw domowych, czyli do 12 milionów Polaków osiągając zasięg techniczny na poziomie 30%. Motowizja jest dostępna w dystrybucji satelitarnej na platformie nc+ na pozycji 124,
w Orange TV – pozycja 128 oraz 136, w sieciach kablowych: UPC – pozycja 516 oraz 572, w Vectra – pozycja 215,
w Multimedia Polska – kanał 127, w TOYA na kanale 32, w Netii na kanale 81 oraz w Inea na kanale 532 jak również w ofercie PLAY NOW w pakiecie Ekstra i Sport oraz w player.pl – pakiet Moto, a także w innych sieciach kablowych, m.in. Elsat, Echostar, Evio, InterArena, SGT, WP Pilot. Wyłącznym dystrybutorem kanału jest Frame by Frame.
www.motowizja.pl
www.facebook.com/motowizja

Kontakt dla mediów:
Aleksandra Karwacka – tel. +48 669 507 492, e-mail: a.karwacka@agencjafaceit.pl

Udostępnij!