MOTOWIZJA ZAPRASZA NA 45. BIESZCZADZKI WYŚCIG GÓRSKI


93 zgłoszenia pojawiły się na liście startowej 45. Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego, pierwszej i drugiej eliminacji sezonu 2019 w Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Startujący zawodnicy będą rywalizować w sześciu kategoriach, takich jak Międzynarodowe Mistrzostwa FIA, Mistrzostwa Europy Strefy Centralnej czy Mistrzostwa Słowacji w Wyścigach Górskich. Motowizja została patronem medialnym GSMP w sezonie 2019.

Listę otwiera rekordzista trasy w Załużu i wielokrotny zwycięzca wyścigu Vaclav Janik startujący Normą M20 FC. Nie zabraknie również czołowych polskich kierowców w wyścigach górskich, w tym pierwszej trójki minionego sezonu – Michała Ratajczyka, Waldemara Kluzy i Szymona Łukaszczyka. Bieszczadzki Wyścig Górski to wyjątkowa impreza polskiego motosportu. Pierwszą edycję wygrał Marian Bublewicz, późniejszy sześciokrotny rajdowy mistrz Polski w klasyfikacji generalnej. Jest to również jeden z dwóch wyścigów górskich w Polsce, w którym mogą startować pojazdy „bez dachu”.

Już niebawem na antenie Motowizji pojawi się kolejna ogromna dawka sportowych emocji – wyścigi górskie, czyli jedne z najszybszych i najbardziej widowiskowych form motosportu. Nasi widzowie będą mogli zobaczyć relacje z poszczególnych eliminacji cyklu, a dodatkowo w ramówce pojawią się programy związane z tematyką wyścigów górskich, które będą dobrym wprowadzeniem do tej dyscypliny sportu. Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski rozwijają się z każdym rokiem i mamy nadzieję, że także za sprawą wspólnie podjętych działań seria ta jeszcze bardziej zyska na popularności. – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Zawody rozpoczną się ceremonią otwarcia i prezentacją zawodników w piątek 10 maja o godzinie 19:30 na rynku w Sanoku. Przejazdy treningowe rozpoczynają się o godzinie 9:00 w sobotę 11 maja oraz o godzinie 8:30 w niedzielę 12 maja. Relacja z 45. Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego na antenie Motowizji w piątek 17 maja o godzinie 20:40.

Motowizja to kanał dla wszystkich pasjonatów motoryzacji. W ofercie ma ponad 10 produkcji polskich oraz ponad 30 wyselekcjonowanych europejskich i amerykańskich formatów. To wyjątkowa telewizja, która przez 24 godziny na dobę daje Ci pełen obraz świata motoryzacji. Kanał prezentuje spojrzenie na technologię, ekologię oraz nowości ze świata motoryzacji, a także niezapomniane spotkania z legendami i klasykami. Stacja oferuje interesujące polskie programy, zarówno dla wielbicieli czterech (Motojazda – Garaż Motowizji, gdzie nowości na drogach testuje Marek Wieruszewski, Piotr Zelt z programem Na Osi prezentującym ciężką motoryzację, Auto na wybiegu – program, w którym moda łączy się z motoryzacją czy Auto portret Ostrego – nowy format Aleksandra Ostrowskiego) jak i dwóch kółek (Motoślad, którego gospodarzem jest również Aleksander ‘Ostry’ Ostrowski). Nowe programy jak Motowizja Sport PL i Baja Raport dostarczą widzom aktualnych relacji o polskim motosporcie. Motowizja to także wielkie sportowe emocje: jedyne w polskiej telewizji transmisje z wyścigów serii Monster Energy NASCAR Cup Series, ADAC GT Masters, Porsche Carrera Cup Germany , Euroformula Open, F1H2O, Ferrari Challenge Europe – komentowane m.in. przez Michała Budziaka i Szymona Tworza, a także relacje z RSMP, GSMP, Formuły E, FIA ERC, FIA WTCR, FIM EWC, IOM TT.

Motowizja dociera do ponad 4 mln gospodarstw domowych, czyli do 12 milionów Polaków osiągając zasięg techniczny na poziomie 30%. Motowizja jest dostępna w dystrybucji satelitarnej na platformie nc+ na pozycji 124,
w Orange TV – pozycja 128 oraz 136, w sieciach kablowych: UPC – pozycja 516 oraz 572, w Vectra – pozycja 215,
w Multimedia Polska – kanał 127, w TOYA na kanale 32, w Netii na kanale 81 oraz w Inea na kanale 532 jak również w ofercie PLAY NOW w pakiecie Ekstra i Sport oraz w player.pl – pakiet Moto, a także w innych sieciach kablowych, m.in. Elsat, Echostar, Evio, InterArena, SGT, WP Pilot. Wyłącznym dystrybutorem kanału jest Frame by Frame.
www.motowizja.pl
www.facebook.com/motowizja

Kontakt dla mediów:
Aleksandra Karwacka – tel. +48 669 507 492, e-mail: a.karwacka@agencjafaceit.pl

Udostępnij!