POLSKI I MIĘDZYNARODOWY KARTING W MOTOWIZJI


Już 4 i 5 maja na torze Kartodromie Bydgoszcz odbędzie się pierwsza runda Kartingowych Mistrzostw Polski. Relację z zawodów fani będą mogli zobaczyć na antenie Motowizji. Kolejną nowością stacji w tym sezonie są podsumowania zmagań w ramach CIK-FIA Karting Championship na poziomie Mistrzostw Europy i Świata.

Szukając następcy Roberta Kubicy

Obecnie w Polsce funkcjonują dwie serie kartingowe – ROTAX Max Challenge Poland i ROK Cup Poland. Obie startują razem dwukrotnie podczas zawodów, które decydują w czyje ręce trafią najwyższe krajowe laury. Pośród wielu zawodników, którzy przewinęli się przez polskie tory kartingowe, byli między innymi Robert Kubica, jedyny pochodzący z Polski zwycięzca wyścigu Grand Prix Formuły 1 oraz Karol Basz, który w 2015 roku został kartingowym mistrzem świata. Relacja z zawodów kartingowych w Bydgoszczy już 14 maja o godz. 20:00 w Motowizji

Pierwsze kroki przyszłych gwiazd sportu motorowego

Karting stanowi podstawę kariery wszystkich najważniejszych kierowców wyścigowych. To właśnie od tych zawodów zaczynali Lewis Hamilton, Ayrton Senna czy Michael Schumacher. Obecnie w Formule 1 startują wyłącznie zawodnicy, którzy mają za sobą przeszłość na wózkach kartingowych. Z roku na rok wzrasta ilość osób, które postanawiają spróbować swoich sił w tej dyscyplinie licząc, że to właśnie oni są przyszłymi mistrzami Polski, Europy i świata.
Głęboko wierzę, że poprzez obecność zawodów takich jak Kartingowe Mistrzostwa Polski na naszej antenie, pomagamy w rozwoju tego sportu – powiedział Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji. Chcielibyśmy, aby w przyszłości Polska miała ogromną ilość kierowców, którzy sławią nasz kraj na międzynarodowych arenach. Poprzez emitowanie i promowanie polskiego kartingu możemy sprawić, że więcej osób zacznie startować i będziemy mieli jeszcze większe szanse na wyłowienie diamentów sportu motorowego.

Największe młode talenty na antenie Motowizji

Motowizja od lat pokazuje na swojej antenie najważniejsze serie juniorskie na świecie. W tym roku, oprócz mistrzostw kartingowych, widzowie będą mogli oglądać podsumowania rund Formula Regional European. Jest to nowa seria wyścigowa, która funkcjonuje jako europejskie mistrzostwa Formuły 3. W całym sezonie startować będą m.in.: Enzo Fittipaldi, wnuk byłego mistrza świata Formuły 1 Emersona Fittiapldiego, David Schumacher, bratanek Michaela Schumachera, oraz Sophia Floersch, jedna z najbardziej utalentowanych obecnie kobiet w motosporcie.

Motowizja to kanał dla wszystkich pasjonatów motoryzacji. W ofercie ma ponad 10 produkcji polskich oraz ponad 30 wyselekcjonowanych europejskich i amerykańskich formatów. To wyjątkowa telewizja, która przez 24 godziny na dobę daje Ci pełen obraz świata motoryzacji. Kanał prezentuje spojrzenie na technologię, ekologię oraz nowości ze świata motoryzacji, a także niezapomniane spotkania z legendami i klasykami. Stacja oferuje interesujące polskie programy, zarówno dla wielbicieli czterech (Motojazda – Garaż Motowizji, gdzie nowości na drogach testuje Marek Wieruszewski, Piotr Zelt z programem Na Osi prezentującym ciężką motoryzację, Auto na wybiegu – program, w którym moda łączy się z motoryzacją czy Auto portret Ostrego – nowy format Aleksandra Ostrowskiego) jak i dwóch kółek (Motoślad, którego gospodarzem jest również Aleksander ‘Ostry’ Ostrowski). Nowe programy jak Motowizja Sport PL i Baja Raport dostarczą widzom aktualnych relacji o polskim motosporcie. Motowizja to także wielkie sportowe emocje: jedyne w polskiej telewizji transmisje z wyścigów serii Monster Energy NASCAR Cup Series, ADAC GT Masters, Porsche Carrera Cup Germany , Euroformula Open, F1H2O, Ferrari Challenge Europe – komentowane m.in. przez Michała Budziaka i Szymona Tworza, a także relacje z RSMP, GSMP, Formuły E, FIA ERC, FIA WTCR, FIM EWC, IOM TT.

Motowizja dociera do ponad 4 mln gospodarstw domowych, czyli do 12 milionów Polaków osiągając zasięg techniczny na poziomie 30%. Motowizja jest dostępna w dystrybucji satelitarnej na platformie nc+ na pozycji 124,
w Orange TV – pozycja 128 oraz 136, w sieciach kablowych: UPC – pozycja 516 oraz 572, w Vectra – pozycja 215,
w Multimedia Polska – kanał 127, w TOYA na kanale 32, w Netii na kanale 81 oraz w Inea na kanale 532 jak również w ofercie PLAY NOW w pakiecie Ekstra i Sport oraz w player.pl – pakiet Moto, a także w innych sieciach kablowych, m.in. Elsat, Echostar, Evio, InterArena, SGT, WP Pilot. Wyłącznym dystrybutorem kanału jest Frame by Frame.
www.motowizja.pl
www.facebook.com/motowizja

Kontakt dla mediów:
Aleksandra Karwacka – tel. +48 669 507 492, e-mail: a.karwacka@agencjafaceit.pl

Udostępnij!