Gwiazda Rajdu – nagroda Motowizji i CODRIVER.ACADEMY w Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski


Załogi rywalizujące w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski zyskały dodatkową motywację. Motowizja wspólnie z CODRIVER.ACADEMY będzie przyznawać nagrodę Gwiazdy Rajdu dla duetu, który będzie sobie najlepiej radził na odcinkach specjalnych. O tym kto ją otrzyma zadecyduje czteroosobowe jury.

Pomysł Gwiazdy Rajdu ma na celu promocję i uhonorowanie załóg, które najbardziej imponują swoją jazdą i postawą podczas rund Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Nagrody tego typu są obecne w wielu międzynarodowych cyklach sportu motorowego jak chociażby Formuła 1. 

O merytoryczność wyboru zadba specjalne czteroosobowe jury. Zasiądą w nim Maciej Szczepaniak, Krzysztof Mikulski, Gabriel Borowy oraz Maciej Niechwiadowicz. Po zakończeniu rywalizacji wspólnie wybiorą Gwiazdę Rajdu.

Maciej Szczepaniak jest jednym z najlepszych pilotów rajdowych z sukcesami nie tylko w Polsce, ale i na arenie międzynarodowej. Obecnie jest mistrzem WRC2 Challenger wspólnie z Kajetanem Kajetanowiczem, a wcześniej dyktował notatki Robertowi Kubicy, Leszkowi Kuzajowi, Tomaszowi Kucharowi czy Januszowi Kuligowi. Do tej pory wystartował w 146 rundach Rajdowych Mistrzostw Świata. W 2023 roku założył CODRIVER.ACADEMY, by swoją wiedzą i doświadczeniem dzielić się z kolejnymi pokoleniami adeptów sztuki pilotowania.

Większość swojego życia Krzysztof Mikulski spędził w towarzystwie gwiazd – najpierw muzyki i showbiznesu, a w ostatnich latach motorsportu. Nadrzędną misją Motowizji, której jest założycielem, właścicielem i prezesem, jest promocja polskiego sportu oraz naszych rodaków rywalizujących poza granicami kraju. Dlatego też relacje z Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski mają stałe miejsce w ramówce tego kanału motoryzacyjnego od 2018 roku. Bardzo dobrze wie o tym jak wymagające są polskie odcinki specjalne – w końcu samemu na nich startuje w ramach Millers Oil HRSMP za kierownicą swojego rajdowego Porsche.

Gabriel Borowy to stały bywalec parków serwisowych w naszym kraju. Przez lata opisywał rywalizację na polskich odcinkach specjalnych na oficjalnych portalach mistrzostw Polski oraz pucharu Polski. Od 2021 roku jest jednym z głównych organizatorów Valvoline Rajdu Małopolski, który z marszu stał się jedną z najpopularniejszych i najlepiej ocenianych imprez sportu motorowego w Polsce. Rok później został dyrektorem zarządzającym Motowizji, gdzie jest także częścią rajdowej ekipy komentatorskiej przy rundach WRC i ERC.

Na rywalizację w RSMP, a także na wielu innych zawodach, patrzy przez obiektyw swoich aparatów Maciej Niechwiadowicz. Z jego usług korzystają czołowi polscy zawodnicy, a także liczne zespoły międzynarodowe, nie tylko z rajdów samochodowych. Trudno sobie wyobrazić rywalizację w Polsce bez obecności fotografa w niezwykle charakterystycznej zielonej kamizelce.
Wspólnie z Motowizją będziemy wybierali Gwiazdę Rajdu. Nie musi to być załoga, która wygrała w klasyfikacji generalnej, może będzie to ktoś, kto perfekcyjnie zmieni koło na odcinku specjalnym albo dokona jakiejś spektakularnej obrony. Nagrodą będzie kurs ArtOfCodriving MAX ZAŁOGA przyznawany po każdej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. To jedna z dwóch pierwszych akcji, którą uruchamiamy w naszej akademii. Więcej informacji już niebawem – do zobaczenia na odcinkach specjalnych Rajdu Świdnickiego! – mówi Maciek Szczepaniak.

Udostępnij!