Kibicuj reprezentacji Polski na Igrzyskach Sportów Motorowych z Motowizją!


Piętnastu Polaków powalczy o medale podczas drugiej edycji Igrzysk Sportów Motorowych – FIA Motorsport Games. Zmagania naszych rodaków w dziewięciu dyscyplinach w Marsylii będziecie mogli śledzić na antenie Motowizji.

W 2019 roku FIA zorganizowała wyjątkowe zawody. Na położonym nieopodal Rzymu torze Vallelunga reprezentacje państw członkowskich walczyły w sześciu dyscyplinach na pierwszej edycji Motorsport Games. Udział wzięło w sumie 166 zawodników tworzących 49 reprezentacji.

Polakom udało się przywieźć z Włoch srebrny medal w wyścigach GT zdobyty przez Artura Janosza oraz Andrzeja Lewandowskiego. Bardzo dobrze poszło także pozostałym reprezentantom – Sarze Kałuzińskiej i Krzysztofowi Gardzielowi w Karting Slalomie oraz Marcinowi Świderkowi w Esporcie. Tegoroczna edycja Igrzysk będzie zdecydowanie większa – medale będą zdobywane w aż szesnastu kategoriach, z czego w dziewięciu o zwycięstwo zawalczą Polacy. 

Kapitanem naszej reprezentacji będzie Kuba Przygoński. Jeden z najpopularniejszych zawodników w naszym kraju, z sukcesami w Rajdzie Dakar, powalczy w Driftingu, gdzie będzie jednym z faworytów. Szanse medalowe mamy także ponownie w GT. Tym razem polską załogę będą tworzyć Karol Basz i Marcin Jedliński. Na co dzień rywalizują razem w International GT Open, gdzie zdobyli tytuł w klasie PRO-AM, co można było oglądać na żywo w Motowizji. Były kartingowy mistrz świata walczył na równie z najlepszymi kierowcami tej serii i na Paul Ricard nie powinno być inaczej.

Trzon polskiej kadry stanowią młodzi zawodnicy kartingowi. Emilia Rotko i Karol Król zawalczą o medale w Karting Slalomie. W dyscyplinach sprinterskich wystartują Borys Łyżeń (Karting Sprint Jr) i Adrian Łabuda (Karting Sprint Sr). Podczas czterogodzinnego wyścigu Karting Endurance zobaczymy Kornelię Olkucką, Marcela Kuca, Jakuba Rajskiego i Adama Szydłowskiego.

Powrót na Igrzyska zaliczy Sara Kałuzińska, która tym razem wystartuje w Auto Slalomie wraz ze znanym i utytułowanym pilotem rajdowym Danielem Dymurskim. Polskę ponownie reprezentować będzie także Marcin Świderek walczący o zwycięstwo w zawodach simracingowych. Na torze Autocross Veynois rywalizować będzie za to Maciej Laskowski. Tegoroczny zdobywca Pucharu Polski Autocross wystąpi w dyscyplinie Cross Car Sr.

Motowizja została patronem medialnym reprezentacji Polski na Igrzyskach Sportów Motorowych. Na antenie kanału sportowo-motoryzacyjnego pojawią się relacje ze startów naszych rodaków, transmisje z najważniejszych wyścigów, a także podsumowania całej imprezy. 

FIA Motorsport Games to coś, czego brakowało w sporcie samochodowym. Wielu zawodników dostanie szansę pokazania się na wielkiej scenie w towarzystwie najlepszych z najlepszych w swoich kategoriach. Niezwykle cieszy nas silna i liczna reprezentacja Polski – jesteśmy pewni, że wrócą do kraju z ogromnym workiem medali! – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji

Transmisje na antenie Motowizji:

  • FIA Motorsport Games GT Cup Qualifying Race – LIVE – sobota, 29 października, godz. 10:55
  • FIA Motorsport Games – GT Cup Main Race – LIVE – sobota, 29 października, godz. 14:00
  • FIA Motorsport Games – Touring Car Cup Main Race – LIVE – niedziela, 30 października, godz. 13:15
  • FIA Motorsport Games – GT Sprint Cup – LIVE – niedziela, 30 października, godz. 15:30

Udostępnij!