NASCAR Cup Series w Kansas na żywo w Motowizji


Kierowcy pucharowej serii NASCAR po raz dwunasty w tym sezonie zmierzą się na torze już w najbliższy weekend. Tym razem areną ich zmagań będzie obiekt położony w środkowych Stanach – Kansas Speedway. Cały wyścig zobaczycie oczywiście na żywo w Motowizji.

Tor wyścigowy w Kansas City w stanie Kansas to klasyczny półtoramilowy tri-owal wykorzystywany przez topowe amerykańskie serie motorsportowe. Od 2001 roku jest także domem pucharowej serii NASCAR. Znaczna szerokość nitki i progresywne nachylenie zakrętów od zawsze sprzyjają niezwykle ciekawym i wyrównanym wyścigom.

Od samego początku najwięcej do powiedzenia na Kansas Speedway mieli kierowcy zespołu Hendrick Motorsports. Ponad ćwierć wszystkich rozegranych tutaj wyścigów kończyło się zwycięstwami właśnie tej wyścigowej potęgi. Aktualny sezon to kolejny rok wysokiej formy podopiecznych Ricka Hendricka, więc i tu możliwy jest ich sukces. Taki rozwój sytuacji na pewno nie sprzyja zespołowi Forda, który boryka się ze słabym tempem od początku roku. Na drugim miejscu w zespołowej klasyfikacji podsumowującej zwycięstwa na tym obiekcie jest jednak zespół Jacka Rousha. To dobry znak dla Keselowskiego i Bueschera, których tempo wzrasta i każdy z nich wypatruje pierwszego triumfu w 2024.

Ostatnie lata w Kansas to jednak dominacja zupełnie innej grupy. Mowa tutaj o kierowcach Toyoty. Przed tygodniem Denny Hamlin zwyciężył w Dover jako kierowca. W charakterze właściciela zespołu ma na to ogromne szanse w Kansas. Trzy z czterech ostatnich wyścigów padło łupem kierowców zespołu Hamlina i Michaela Jordana – 23XI Racing.

Jako że kierowcy zbliżają się do połowy sezonu zasadniczego, warto też skupić się na sytuacji w klasyfikacji generalnej. Ta szczególnie ciekawa jest w okolicy strefy spadkowej, a więc pozycji w okolicy miejsca szesnastego z pominięciem kierowców, którzy wygrali już jakiś wyścig. W tej strefie znajduje się między innymi dwukrotny mistrz pucharowej serii NASCAR Joey Logano, a także Kyle Busch, Chris Buescher i Bubba Wallace. W połączeniu ze statystycznymi perspektywami walka właśnie tej grupy kierowców może w Kansas przynieść najwięcej emocji.

Transmisja wyścigu AdventHealth 400 już w niedzielę 5 maja o godzinie 21:00 wyłącznie w Motowizji. Zawody skomentują Szymon Tworz i Michał Budziak.


Transmisje NASCAR w Motowizji:

  • NASCAR Cup Series 2024 Kansas Speedway – na żywo – niedziela, 5 maja, godz. 21:00
  • NASCAR Cup Series 2024 Darlington Raceway – na żywo – niedziela, 12 maja, godz. 21:00
  • NASCAR Cup Series 2024 All-Star Open/Race – relive – poniedziałek, 20 maja, godz. 18:00
  • NASCAR Cup Series 2024 Charlotte Motor Speedway – na żywo – niedziela, 26 maja, godz. 24:00

Podsumowania NASCAR w Motowizji:

  • NASCAR Cup Series 2024 Kansas Speedway – podsumowanie wyścigu – wtorek, 7 maja, godz. 22:20
  • NASCAR Cup Series 2024 Darlington Raceway – podsumowanie wyścigu – wtorek, 14 maja, godz. 22:20
  • NASCAR Cup Series 2024 All-Star Open/Race – podsumowanie wyścigu – wtorek, 21 maja, godz. 22:20
  • NASCAR Cup Series 2024 Charlotte Motor Speedway – podsumowanie wyścigu – wtorek, 28 maja, godz. 22:20

Udostępnij!