Start sezonu NASCAR Cup Series 2024 na żywo w Motowizji!


Luty to miesiąc, który od dekad wiąże się ze startami kolejnych sezonów NASCAR Cup Series. Nie inaczej będzie w tym roku i podobnie jak w minionych latach rywalizacja najlepszych kierowców stock carów pojawi się na żywo w Motowizji. Pierwszym wyścigiem będzie klasyk – Daytona 500!

Około 100 dni temu poznaliśmy mistrza pucharowej serii NASCAR w sezonie 2023. Zacięta walka toczyła się aż do ostatnich okrążeń wyścigu na torze Phoenix Raceway. Zgodnie z zasadami fazy playoff w ostatnim wyścigu w walce o tytuł pozostała już tylko czwórka kierowców. Najlepszym z nich okazał się Ryan Blaney i to właśnie on rozpocznie nowy sezon jako urzędujący mistrz.

Na kierowców i fanów najciekawszych wyścigów Ameryki w 2024 roku będzie czekało 36 wyścigów punktowanych oraz kilka dodatkowych, stanowiących nieodłączny element pełnego sezonu NASCAR. Cała rywalizacja tradycyjnie rozpocznie się wyścigiem Daytona 500. Ten wielki spektakl zaplanowano na niedzielę 18 lutego. Start transmisji w Motowizji poprzedzonej przedwyścigowym studiem już o godzinie 20:30. Później kierowcy niemal co tydzień, aż do listopada będą uświetniać każdy kolejny weekend. W tegorocznym kalendarzu wiele elementów podobnych jest do tych, które fani serii znają od lat. Pojawia się jednak kilka znaczących zmian. Jedną z największych będzie debiut toru Iowa Speedway, na którym kierowcy będą ścigali się w czerwcu. Miejsce w kalendarzu zmieni tor Texas Motor Speedway, gdzie kierowcy pojawią się już w kwietniu. Klasyczny wyścig na drogowym torze Watkins Glen odbędzie się natomiast w trakcie fazy playoff, a więc w ścisłej końcówce sezonu. Kolejną zmianą będzie powrót NASCAR na owalną nitkę toru Indianapolis Motor Speedway, oraz zakończenie sezonu zasadniczego na klasycznym obiekcie Darlington Raceway.

Gdy spojrzymy na tegoroczną stawkę także możemy dostrzec pewne zmiany względem ubiegłego roku. Josh Berry zadebiutuje w pełnym sezonie za kierownicą Chevroleta z numerem #4. Zastąpi w nim Kevina Harvicka, który udał się na wyścigową emeryturę. Harvick pozostaje jednak w świecie NASCAR i już w tym roku będzie pełnił rolę komentatora telewizyjnego. Wielki powrót już na początku tego sezonu zaliczy natomiasta Noah Gragson, który w ubiegłym roku został zwolniony z zespołu Richarda Petty’ego i Jimmiego Johnsona. Gragson zasiądzie za kierownicą Forda z numerem #10, który dotąd ścigał się Aric Almirola. Na tory NASCAR Cup Series powrócą także Daniel Hemric i John Hunter Nemechek. Zasiądą odpowiednio w samochodach #31 i #42. 

W 2024 roku na torach pucharowej serii NASCAR zadebiutują także nowe wersje samochodów Toyoty oraz Forda. Japońska marka odświeżyła nieco design swojego modelu Camry, który teraz legitymuje zdecydowanie bardziej agresywnym wyglądem i dopiskiem XSE. Ford zaprezentował nowego Mustanga już w listopadzie ubiegłego roku. Jego nowa rewizja nosi nazwę Dark Horse. 


Za sprawą Motowizji wyścigi NASCAR Cup Series po raz kolejny zagoszczą w polskich domach. Będzie to już dziewiąty sezon obecny na antenie stacji. Znakomita większość wyścigów będzie dostępna na żywo. Kilkukrotnie transmisje rywalizacji będą poprzedzone studiem przedwyścigowym. Podobnie jak w poprzednich latach wyścigi skomentują Michał Budziak i Szymon Tworz. Na przestrzeni sezonu skład komentatorski będzie poszerzany o gości ze świata motorsportu. Daytona 500 już 18 lutego o godzinie 20:30 na żywo wyłącznie w Motowizji.

Transmisje NASCAR w Motowizji:

 • NASCAR Cup Series 2024 Daytona International Speedway – na żywo – niedziela, 18 lutego, 20.30
 • NASCAR Cup Series 2024 Atlanta Motor Speedway – na żywo – niedziela, 25 lutego, 21.00
 • NASCAR Cup Series 2024 Las Vegas Motor Speedway – na żywo – niedziela, 3 marca, 21.30-01.00
 • NASCAR Cup Series 2024 Phoenix Raceway – na żywo – niedziela, 10 marca, 20.30
 • NASCAR Cup Series 2024 Bristol Motor Speedway – na żywo – niedziela, 17 marca, 20.30
 • NASCAR Cup Series 2024 COTA – na żywo – niedziela, 24 marca, 20.30

Podsumowania NASCAR w Motowizji:

 • NASCAR Cup Series 2024 Daytona International Speedway – podsumowanie wyścigu – wtorek, 20 lutego, 22.20
 • NASCAR Cup Series 2024 Atlanta Motor Speedway – podsumowanie wyścigu – wtorek, 27 lutego, 22.20
 • NASCAR Cup Series 2024 Las Vegas Motor Speedway – podsumowanie wyścigu – wtorek, 5 marca, 22.20
 • NASCAR Cup Series 2024 Phoenix Raceway – podsumowanie wyścigu – wtorek, 12 marca, 22.20
 • NASCAR Cup Series 2024 Bristol Motor Speedway – podsumowanie wyścigu – wtorek, 19 marca, godz. 22.20
 • NASCAR Cup Series 2024 COTA – podsumowanie wyścigu – wtorek, 26 marca, 22.20

Udostępnij!