Circuit of The Americas ugości kierowców NASCAR – transmisja w Motowizji!


Po pięciu wyścigach na owalach kierowcy pucharowej serii NASCAR po raz pierwszy w sezonie 2024 udadzą się na tor drogowy. Circuit Of The Americas powita stawkę już w najbliższą niedzielę. Transmisja jak zawsze na antenie Motowizji! 

Daytona, Atlanta, Las Vegas, Phoenix i Bristol to pięć torów, które jak dotąd odwiedzili kierowcy NASCAR Cup Series w aktualnym sezonie. Szósta rywalizacja z rzędu odbędzie się na klasycznym torze drogowym dobrze znanym fanom Formuły 1. Teksański obiekt Circuit Of The Americas, bo o nim mowa, powita kierowców czwarty rok z rzędu i na pewno przyniesie ogrom ciekawego ścigania.

Tory drogowe w NASCAR od wielu lat generują jedne z najciekawszych pojedynków. Na początku XX wieku stanowiły one jednak znikomą część całego kalendarza. Dopiero od kilku sezonów ich obecność zaczęła być zdecydowanie bardziej namacalna. Circuit Of The Americas, który znajduje się w Austin w stanie Teksas, był jednym z obiektów, które zostały dodane w poprzednich latach i trwale rozbudowały sezon pucharowej serii NASCAR o kolejne „prawe zakręty”. 

Każdy z trzech wyścigów, które odbyły się w Austin, miały zupełnie innego zwycięzcę. Pierwsza rywalizacja – całkowicie storpedowana przez opady deszczu – padła łupem Chase’a Elliotta. Rok później pierwsze zwycięstwo w serii pucharowej odniósł Ross Chastain, a w minionym sezonie pierwsze zwycięstwo w nowym zespole (23 XI Racing) wywalczył Tyler Reddick. W najbliższą niedzielę każdy z nich może mieć szansę na zwycięstwo. Powtórka sukcesu będzie nie lada osiągnięciem i zapewne cała trójka będzie chciała tego dokonać, zważywszy na fakt, iż żaden z nich w tym roku nie dojechał jeszcze do mety na pierwszej pozycji.

Wyścigi na torach drogowych stały się w NASCAR nietypowe także z powodu gości z innych serii wyścigowych, którzy próbują swoich sił za kierownicą „stock carów”. Latem ubiegłego roku Shane Van Gisbergen, będąc właśnie takim gościem, wywalczył zwycięstwo na torze ulicznym w Parku Grant w Chicago. Gisbergen zwyciężył wówczas w debiucie, pokonując całą stawkę doświadczonych kierowców NASCAR Cup Series. Gisbergen w najbliższą niedzielę ponownie pojawi się na torze i będzie to jego pierwszy z siedmiu zaplanowanych na ten rok startów w topowej serii NASCAR. Dodatkowo na torze pojawi się inny kierowca spoza stawki- Kamui Kobayashi. Dla japończyka jednak także nie będzie to debiut. Kobayashi w NASCAR ścigał się już w ubiegłym roku na drogowej wersji toru Indianapolis Motor Speedway. Nie był to udany start, więc wyścig w Teksasie będzie dobrą okazją na poprawę tamtego rezultatu.

Transmisja wyścigu NASCAR Cup Series z toru Circuit of The Americas już w najbliższą niedzielę na żywo o godzinie 20:30 na antenie Motowizji. Rywalizację w Austin poprzedzi studio przedwyścigowe, które rozpocznie się o godzinie 20:15.

Transmisje NASCAR w Motowizji:

 • NASCAR Cup Series 2024 COTA – na żywo – niedziela, 24 marca, godz. 20:15
 • NASCAR Cup Series 2024 Richmond Raceway – retransmisja – poniedziałek, 1 kwietnia, godz. 18:00
 • NASCAR Cup Series 2024 Martinsville Speedway – na żywo – niedziela, 7 kwietnia, godz. 21:00
 • NASCAR Cup Series 2024 Texas Motor Speedway – na żywo – niedziela, 14 kwietnia, godz. 21:30
 • NASCAR Cup Series 2024 Talladega Superspeedway – na żywo – niedziela, 21 kwietnia, godz. 21:00
 • NASCAR Cup Series 2024 Dover International Speedway – na żywo – niedziela, 28 kwietnia, godz. 20:00

Podsumowania NASCAR w Motowizji:

 • NASCAR Cup Series 2024 COTA – podsumowanie wyścigu – wtorek, 26 marca, godz. 22:20
 • NASCAR Cup Series 2024 Richmond Raceway – podsumowanie wyścigu – wtorek, 2 kwietnia, godz. 22:20
 • NASCAR Cup Series 2024 Martinsville Speedway – podsumowanie wyścigu – wtorek, 9 kwietnia, godz. 22:20
 • NASCAR Cup Series 2024 Texas Motor Speedway – podsumowanie wyścigu – wtorek, 16 kwietnia, godz. 22:20
 • NASCAR Cup Series 2024 Talladega Superspeedway – podsumowanie wyścigu – wtorek, 23 kwietnia, godz. 22:20
 • NASCAR Cup Series 2024 Dover International Speedway – podsumowanie wyścigu – wtorek, 30 kwietnia, godz. 22:20

Udostępnij!