Ostatni wyścig NASCAR przed wielkim finałem na żywo w Motowizji!


Już w niedzielę na torze Martinsville Speedway poznamy finalistów sezonu NASCAR Cup Series 2023. Dwa poprzednie wyścigi wygrali Kyle Larson i Christopher Bell, którzy jako pierwsi dostali się do wielkiego finału. Teraz pozostała szóstka będzie walczyć
o ostatnie dwa miejsca. Start wyścigu Xfinity 500 na żywo w Motowizji już o godz. 19:00.

Martisville Speedway to najkrótszy owal w kalendarzu pucharowej serii NASCAR i dodatkowo jeden z najtrudniejszych technicznie. Długie proste, ciasne i wolne zakręty to czynniki generujące ogromną ilość bezpośredniej i kontaktowej walki. Dodatkowo poprawiony pakiet na krótkie owale powinien
jeszcze powiększyć ilość emocji.


Wiosną tego roku najszybszy podczas zmagań w stanie Virginia okazał się Kyle Larson, jeden z finalistów tego sezonu zdominował wówczas rywalizację i zapewnił sobie drugie zwycięstwo w tym roku. Prócz niego w bezpośredniej czołówce byli jeszcze Joey Logano, Chase Briscoe i Denny Hamlin. Na ten moment tylko ten ostatni zachował realne szanse na dostanie się do wielkiego finału, który odbędzie się już 5 listopada.

Walka o ten finał będzie jednak dość trudna dla Denny’ego Hamlina. Kierowca, pochodzący ze stanu, w którym znajduje się Martinsville Speedway nie ukończył poprzedniej rywalizacji na torze w Miami. Z tego powodu dość poważnie osunął się w klasyfikacji generalnej i zajmuje dopiero siódme miejsce. Prócz niego w strefie spadkowej jest jeszcze Chris Buescher, Martin Truex Jr i Tyler Reddick. To ci kierowcy muszą mieć się na baczności. Potężna zdobycz punktowa lub zwycięstwo to dla tej czwórki praktycznie jedyna szans na awans do finału.

W trakcie transmisji wyścigu Xfinity 500 na widzów Motowizji będzie czekał konkurs, w którym ponownie do wygrania będzie model samochodu NASCAR Cup Series w skali 1:24! Drugą świetną wiadomością dla fanów serii jest także niezwykle wczesna godzina transmisji. Zmagania w Martinsville rozpoczną się o godzinie 19:00. Transmisja tego wyścigu wyłącznie na antenie Motowizji. Tradycyjnie już rywalizację skomentują Szymon Tworz i Michał Budziak.

Transmisje NASCAR w Motowizji:

  • NASCAR Cup Series 2023 Martinsville Speedway – transmisja wyścigu – niedziela, 29 października, godz. 19:00
  • NASCAR Cup Series 2023 Phoenix Raceway – transmisja wyścigu – niedziela, 5 listopada, godz. 21:00

Podsumowania NASCAR w Motowizji:

  • NASCAR Cup Series 2023 Martinsville Speedway – podsumowanie wyścigu – wtorek, 31 października, godz. 22:20
  • NASCAR Cup Series 2023 Phoenix Raceway – podsumowanie wyścigu – wtorek, 7 listopada, godz. 22:20

Retransmisje wyścigów:
NASCAR Cup Series 2023 Circuit of the Americas – powtórka wyścigu – niedziela, 26 listopada, godz. 20:50

Udostępnij!