Miami kolejnym przystankiem w walce o mistrzostwo NASCAR – wyścig na torze Homestead-Miami Speedway na żywo w Motowizji


Po wyścigu w Las Vegas poznaliśmy pierwszego finalistę tegorocznych play-offów w NASCAR Cup Series. Do „mistrzowskiej czwórki”, dzięki zwycięstwu w stolicy hazardu awansował Kyle Larson. Kto dołączy do kierowcy Hendrick Motorsports, przekonamy się już w najbliższy weekend, gdy seria będzie rywalizować na torze Homestead-Miami Speedway.

Larson zdominował wyścig w Las Vegas i dzięki zwycięstwu drugi raz w karierze zapewnił sobie udział w wielkim finale sezonu rozgrywanym w Phoenix. Poprzedni raz miał miejsce dwa lata temu, wówczas Kalifornijczyk pojechał po mistrzostwo. W najbliższą niedzielę kierowcy będą rywalizowali na torze Homestead-Miami Speedway. Jeśli wyścig padnie łupem któregoś z pozostałych siedmiu zawodników, którzy utrzymali się w boju o mistrzostwo, dołączy on do Larsona w składzie „mistrzowskiej czwórki”.

Na Homestead-Miami Speedway kierowcy NASCAR Cup Series pojawiają się tylko raz w roku, a w latach 2002-2019 odbywała się na nim ostatnia runda kampanii. To 1.5-milowy owal, który w swojej pierwszej wersji przypominał Indianapolis Motor Speedway. W obecnej konfiguracji kierowcy pokonują zakręty o nachyleniu dochodzącym do 20 stopni. Najwięcej zwycięstw w Homestead odnosili Greg Biffle, Tony Stewart oraz Denny Hamlin, którzy zwyciężali po trzy razy. W najbliższą niedzielę Hamlin stanie przed szansą zostania samodzielnym liderem tabeli wszech czasów obiektu na Florydzie.

Tegoroczna edycja zmagań NASCAR Cup Series w Homestead będzie miała wyjątkową oprawę. Oficjalna nazwa wyścigu to 4EVER 400 w ramach uhonorowania Kevina Harvicka. Ścigający się Fordem #4 kierowca kończy w tym roku karierę, którą zaczynał w połowie lat 90. ubiegłego stulecia.

Wyścig NASCAR Cup Series na Homestead-Miami Speedway już w najbliższą niedzielę o godz. 20.30. Do komentatorów Szymona Tworza i Michała Budziaka dołączy w charakterze gościa Ireneusz Igielski, dyrektor zarządzający i członek zarządu FOGO Unii Leszno.  

Transmisje NASCAR w Motowizji:

  • NASCAR Cup Series 2023 Homestead – Miami Speedway – transmisja wyścigu – niedziela, 22 października, godz. 20:30
  • NASCAR Cup Series 2023 Martinsville Speedway – transmisja wyścigu – niedziela, 29 października, godz. 19:00
  • NASCAR Cup Series 2023 Phoenix Raceway – transmisja wyścigu – niedziela, 5 listopada, godz. 21:00

Podsumowania NASCAR w Motowizji:

  • NASCAR Cup Series 2023 Homestead – Miami Speedway – podsumowanie wyścigu – wtorek, 24 października, godz. 22:20
  • NASCAR Cup Series 2023 Martinsville Speedway – podsumowanie wyścigu – wtorek, 31 października, godz. 22:20
  • NASCAR Cup Series 2023 Phoenix Raceway – podsumowanie wyścigu – wtorek, 7 listopada, godz. 22:20

Retransmisje wyścigów:

  • NASCAR Cup Series 2023 Daytona International Speedway – powtórka wyścigu – niedziela, 12 listopada, godz. 20:00
  • NASCAR Cup Series 2023 Auto Club Speedway – powtórka wyścigu – niedziela, 19 listopada, godz. 20:00

NASCAR Cup Series 2023 Circuit of the Americas – powtórka wyścigu – niedziela, 26 listopada, godz. 20:50

Udostępnij!