Sezon motocyklowy na Torze Modlin oficjalnie rozpoczęty


Sezon motocyklowy na Torze Modlin został oficjalnie otwarty. 12 maja odbył się tam MotoPiknik, który przyciągnął ponad 1200 osób. W ten wyjątkowy dzień zgromadzili tam się miłośnicy motocykli z całego kraju. Bez względu na wiek czy doświadczenie, każdy uczestnik miał okazję poczuć pasję, emocje i niezwykłe motoryzacyjne doznania.

Podczas tego niezwykłego wydarzenia otwarte zostały drzwi do fascynującego świata motocykli. Zaprezentowane zostały najnowsze modele, przygotowane przez przedstawicieli najlepszych, globalnych marek. To była doskonała okazja, by z bliska przyjrzeć się nowościom technicznym i stylistycznym oraz skorzystać z wyjątkowych ofert.

Prezentacje to nie tylko wydarzenie dla oczu, ale także okazja do sprawdzenia wybranych modeli, które rozbudzały wyobraźnię każdego motocyklisty. Jazdy testowe oferowali m.in. Kawasaki, Kove czy Surron.

Razem z Torem Modlin promujemy bezpieczną jazdę motocyklami, stąd nasza obecność na tym wydarzeniu – mówił Wojciech Dobrzański z Kawasaki Polska. – Przygotowaliśmy dla uczestników naszego spotkania kilkanaście modeli z naszej gamy produktowej, które można było przetestować. To było nasze demo days na Torze Modlin. Ośrodek doskonalenia technik jazdy Toru Modlin organizuje takie eventy, podczas których razem z instruktorami mamy możliwość poprawy techniki jazdy oraz bezpieczeństwa jazdy na motocyklu.

To było otwarcie sezonu na Torze Modlin, z którym współpracujemy jako Kove Polska – powiedział Paweł Kuskowski. – Bezpieczeństwo i szkolenia motocyklistów są dla nas oczywiście bardzo ważne. Co ciekawe, dla nas to tak naprawdę pierwsze wydarzenie publiczne, gdyż marka Kove jest dopiero od niedawna dostępna w Polsce. Tego dnia wszyscy chętni po raz pierwszy mogli się zapoznać z 450-tką na torze offroadowym. Oczywiście dostępne były też drogowe motocykle 321 i 500X. Myślę, że każdy z obecnych na tym wydarzeniu powinien wrócić do domu zadowolony – zakończył przedstawiciel Kove Polska.

Dla tych, którzy chcieli zgłębić tajniki techniki jazdy, przygotowano mini szkołę, gdzie instruktorzy podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem, ucząc najbardziej bezpiecznych i efektywnych sposobów poruszania się motocyklem. Nie mogło zabraknąć również emocji na torze sportowym, gdzie uczestnicy mieli okazję wcielić się w rolę prawdziwych mistrzów dwóch kółek. Sesje treningowe na torze to nie tylko możliwość sprawdzenia własnych umiejętności, ale także szansa na doświadczenie prawdziwego ducha motosportu.

Wśród wystawców obecni byli też Dawcy Życia, MotoSzafa, 4FanBike, Adrenalitka, LTD34, Enduro Woman, LEM Wrocław. Wzmożony apetyt na wrażenia motoryzacyjne można było zaspokoić w strefie food trucków.

Emocjonujące widowisko zapewnili doświadczeni zawodnicy, prezentując swoje umiejętności podczas przejazdów demonstracyjnych po torze sportowym. Ich sztuka opanowania maszyn wzbudzała podziw i zachwyt wszystkich obecnych.

MotoPiknik 2024 na Torze Modlin to nie tylko impreza motocyklowa – to prawdziwe święto pasji, emocji i wspólnego dzielenia się miłością do motocykli.

Zakończyliśmy kolejny MotoPiknik na Torze Modlin, rozpoczęcie sezonu 2024. Przyjęliśmy niesamowitych gości. Było Kawasaki z motocyklami testowymi, było Kove z motocyklami testowymi, było EV Poland z motocyklami Surrona – mówił Adam Bernard, dyrektor ds. szkoleń Toru Modlin. – Była możliwość postrzelania na strzelnicy, opcja zaliczenia szkoleń oraz jazd testowych, a także jazdy po torze sportowym. Dziękujemy bardzo wszystkim uczestnikom, bo jak zwykle świetnie dopisali. Atmosfera była wspaniała, koleżeńska i bardzo przyjazna. Dziękujemy i do zobaczenia na kolejnym MotoPikniku – dodał.

Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego. Wydarzenie było objęte patronatem honorowym Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Tor Modlin to miejsce stworzone przez ludzi z pasją do motoryzacji, którzy mają wspólny cel – poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, a motto tej instytucji to „Pragniemy, by kierowcy biorący udział w naszych szkoleniach wrócili na drogi jako świadomi uczestnicy ruchu drogowego”. Swoją misję zespół Tor Modlin realizuje poprzez prowadzenie szkoleń z zakresu bezpiecznej jazdy, podczas których kierowcy, w bezpiecznych warunkach, zaznajamiają się z potencjalnie niebezpiecznymi sytuacjami i uczą się jak ich unikać oraz jak minimalizować zagrożenia czyhające na drogach.

Tor Modlin to przede wszystkim centrum edukacyjne, ale także doskonałe miejsce na organizację imprez, konferencji oraz spotkań firmowych. Zapraszamy do odwiedzenia tego wyjątkowego na skalę krajową ośrodka.

Udostępnij!