MOTOWIZJA PATRONEM DRIFTINGOWYCH MISTRZOSTW POLSKI

driftingowe mistrzostwa polski 2019 01

Driftingowe Mistrzostwa Polski zostały objęte patronatem medialnym Motowizji. Na mocy porozumienia z promotorem mistrzostw, widzowie będą mogli śledzić na antenie stacji relacje ze wszystkich sześciu rund tegorocznego sezonu DMP.

Driftingowe Mistrzostwa Polski po raz pierwszy pojawiły się na antenie Motowizji w sezonie 2015. Będzie to czwarty rok, w którym widzowie kanału będą mogli oglądać relacje z krajowych mistrzostw w jednej z najpopularniejszych form sportu motorowego.

Drift zawsze miał swoje miejsce na antenie Motowizji. Driftingowe Mistrzostwa Polski to nasz wieloletni partner i sprawia nam ogromną radość, że zawody driftingowe na najwyższym krajowym poziomie ponownie zagoszczą na naszej antenie. Szybkie samochody i kierowcy o niezwykłych umiejętnościach – nic dziwnego, że z roku na rok drift staje się coraz bardziej popularny nie tylko w Polsce, ale i na świecie – powiedział Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Tytułu mistrza Polski w klasie PRO bronić będzie Jakub Przygoński, który startuje również w Pucharze Świata FIA w Rajdach Terenowych. (Te zawody również można śledzić można na antenie Motowizji w magazynie Baja Raport). Jego rywalami będą między innymi najlepsi kierowcy minionego sezonu w klasie PRO2 – Kamil Lorenc, Krystian Morawietz i Łukasz Laskowski. Cała trójka otrzymała pod koniec zeszłego roku licencje pozwalające na starty w topowej grupie. W stawce ujrzymy również przedstawicieli STW Center Drift Team – Marka Wartałowicza i Mateusza Fijała w PRO oraz Aleksandrę Fijał w PRO2

KALENDARZ
I runda: 18-19 maja, Autodrom Słomczyn
II runda: 14-15 czerwca, Tor Kielce
III runda: 13-14 lipca, Autodrom Bemowo
IV runda: 19-21 lipca, Autodrom Sosnova (Czechy)
V runda: 17-18 sierpnia, Autodrom Pomorze
VI runda: 28-29 września, Autodrom Słomczyn

Podsumowanie otwierającej sezon 2019 rundy na Autodromie Słomczyn w piątek, 24 maja o godzinie 20:00. Relacje z DMP będzie można oglądać także w serwisie Player.pl

Motowizja to kanał dla wszystkich pasjonatów motoryzacji. W ofercie ma ponad 10 produkcji polskich oraz ponad 30 wyselekcjonowanych europejskich i amerykańskich formatów. To wyjątkowa telewizja, która przez 24 godziny na dobę daje Ci pełen obraz świata motoryzacji. Kanał prezentuje spojrzenie na technologię, ekologię oraz nowości ze świata motoryzacji, a także niezapomniane spotkania z legendami i klasykami. Stacja oferuje interesujące polskie programy, zarówno dla wielbicieli czterech (Motojazda – Garaż Motowizji, gdzie nowości na drogach testuje Marek Wieruszewski, Piotr Zelt z programem Na Osi prezentującym ciężką motoryzację, czy Auto portret Ostrego – nowy format Aleksandra Ostrowskiego) jak i dwóch kółek (Motoślad, którego gospodarzem jest również Aleksander ‘Ostry’ Ostrowski). Nowe programy jak Motowizja Sport PL i Baja Raport dostarczą widzom aktualnych relacji o polskim motosporcie. Motowizja to także wielkie sportowe emocje: jedyne w polskiej telewizji transmisje z wyścigów serii Monster Energy NASCAR Cup Series, ADAC GT Masters, Porsche Carrera Cup Germany, Euroformula Open, F1H2O, Ferrari Challenge Europe – komentowane m.in. przez Michała Budziaka i Szymona Tworza, a także relacje z RSMP, GSMP, Formuły E, FIA ERC, FIA WTCR, FIM EWC, IOM TT.

Motowizja dociera do ponad 4 mln gospodarstw domowych, czyli do 12 milionów Polaków osiągając zasięg techniczny na poziomie 30%. Motowizja jest dostępna w dystrybucji satelitarnej na platformie nc+ na pozycji 120,
w Orange TV – pozycja 128 oraz 136, w sieciach kablowych: UPC – pozycja 516 oraz 572, w Vectra – pozycja 215,
w Multimedia Polska – kanał 127, w TOYA na kanale 32, w Netii na kanale 81 oraz w Inea na kanale 532 jak również w ofercie PLAY NOW w pakiecie Ekstra i Sport oraz w player.pl – pakiet Moto, a także w innych sieciach kablowych, m.in. Elsat, Echostar, Evio, InterArena, SGT, WP Pilot. Wyłącznym dystrybutorem kanału jest Frame by Frame.
www.motowizja.pl
www.facebook.com/motowizja

Kontakt dla mediów:
Aleksandra Karwacka – tel. +48 669 507 492, e-mail: a.karwacka@agencjafaceit.pl

Udostępnij!