Wrzesień i październik z walką o tytuły mistrzów Polski juniorów na żużlu w Motowizji


Jesień to okres, kiedy poznajemy mistrzów Polski na żużlu, również wśród juniorów. W poniedziałek 18 września rozpoczną się turnieje finałowe Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów na żużlu, a dwa dni później, w środę 20 września, poznamy tegorocznych Młodzieżowych Mistrzów Polski Par Klubowych na żużlu. Wszystkie turnieje będziecie mogli oglądać na żywo w Motowizji.

Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Par Klubowych to najważniejsze zespołowe rozgrywki żużlowe dla juniorów. To tutaj swoje pierwsze sukcesy odnosili późniejsi indywidualni mistrzowie świata – Tomasz Gollob i Bartosz Zmarzlik. Oba cykle swoją historią sięgają końcówki lat osiemdziesiątych minionego wieku.

Mistrzostwa zarówno w DMPJ, jak i MMPPK rok temu zdobyli zawodnicy Motoru Lublin. Było to uzupełnienie fenomenalnego ich sezonu, zwieńczonego zwycięstwem w najwyższej ligowej klasie rozgrywkowej PGE Ekstralidze. Drużyna z Lublina nie obroni jednak tytułu w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów. Młodzieżowcy tego zespołu nie zdołali wyjść ze swojej grupy półfinałowej.

Ta sztuka powiodła się za to przedstawicielom Maszewski GKM Grudziądz oraz Falubazu Zielona Góra. W finałach zmierzą się z zawodnikami Orlen Cellfast Wilków Krosno i Stali Gorzów. Każdy z klubów będzie gospodarzem jednego z turniejów finałowych DMPJ.

Atut własnego stadionu będą mieli żużlowcy Włókniarza Częstochowa podczas finału Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych. Ich rywalami dwudziestego września będą zawodnicy Arged Malesa TŻ Ostrovii Ostrów, Stali Gorzów, Motoru Lublin, Orlen Cellfast Wilków Krosno, Maszewski GKM Grudziądz i Fogo Unii Leszno.

Motowizja aktywnie wspiera młodzieżowy żużel juniorów. To kolejny rok z transmisjami najważniejszych zawodów na antenie kanału motoryzacyjnego.

Żużel, a zwłaszcza rywalizacja młodzieżowców, ma bardzo ważne miejsce w ramówce Motowizji. W zawodach Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów czy Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych obserwujemy przecież przyszłe gwiazdy, potencjalnych mistrzów świata za kilka lat. Wielu z tych zawodników startuje już z sukcesami w PGE Ekstralidze, tak więc możemy się spodziewać rywalizacji na najwyższym poziomie – mówi Krzysztof Mikulski prezes Motowizji

  • 1. Finał Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów – Zielona Góra: poniedziałek, 18 września, godz. 16:45
  • Finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych – Częstochowa: środa, 20 września, godz. 17:00
  • 2. Finał Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów – Gorzów Wielkopolski: czwartek, 21 września, godz. 16:45
  • 3. Finał Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów – Krosno: środa, 27 września, godz. 16:45
  • 4. Finał Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów – Grudziądz: wtorek, 3 października, godz. 16:45

Udostępnij!