Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Par Klubowych na żywo w Motowizji


W czwartek 7 lipca odbędzie się na stadionie w Rzeszowie jeden z trzech turniejów półfinałowych tegorocznej edycji Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych na żużlu. Zawody w stolicy Podkarpacia będzie można zobaczyć na żywo w Motowizji, podobnie jak finał, zaplanowany na 17 sierpnia.

Zawody par juniorów odbywają się od 1980 roku. Po dwóch latach przerwy powróciły one w formule, która funkcjonuje do dziś. W MMPPK rywalizują reprezentanci klubów żużlowych, które wystawiają zawodników do 21. roku życia.

W tegorocznej edycji wystartuje osiemnaście drużyn. W turnieju na Stadionie Miejskim w Rzeszowie pojawi się sześć z nich. Oprócz gospodarzy ze Stali Rzeszów zobaczymy reprezentantów ekstraligowej Sparty Wrocław oraz Włókniarza Częstochowa, rywalizujących w I. Lidze ROW Rybnik i Orła Łódź, a także rywali Stali Rzeszów z II. Ligi – Unię Tarnów. Dwie najlepsze drużyny awansują do finału. Ten odbędzie się 17 sierpnia na stadionie ekipy, która wygrała MMPPK rok temu – Motoru Lublin.

Zawody 7 lipca w Rzeszowie oraz 17 sierpnia w Lublinie widzowie Motowizji zobaczą na żywo. To kolejne turnieje żużlowe, które pojawiają się na antenie kanału motoryzacyjno-sportowego.

Jak obiecywaliśmy, Motowizja dalej dba o promocję młodzieżowego żużla. Poprzedni rok oraz dotychczasowe transmisje pokazały, że polscy kibice chętnie chcą oglądać przyszłe gwiazdy, które teraz dopiero robią pierwsze kroki w wielkiej karierze. Cieszymy się, że możemy pokazywać ich kariery od najmłodszych lat – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

>> 1/2 finału MMPPK – Rzeszów – transmisja – czwartek, 7 lipca, godz. 17.00

Udostępnij!