Żużlowy przełom kwietnia i maja w Motowizji – eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Polski oraz finały Srebrnego i Brązowego Kasku


Rozpoczął się żużlowy sezon w Polsce. Po zmaganiach ligowych przyszedł czas na start rywalizacji indywidualnej. W przeciągu ośmiu dni na antenie Motowizji kibice „czarnego sportu” zobaczą aż trzy transmisje. Na pierwszy ogień pójdą walczący o awans do IMP Challenge, kolejnej fazy walki o tytuł Indywidualnego Mistrza Polski na żużlu. W długi weekend majowy przyjdzie kolej na młodzieżowców, rywalizujących w dwóch z najstarszych turniejów żużlowych w Polsce – Srebrnym i Brązowym Kasku.

Przed startem tego sezonu żużlowego, dokonano kilku drobnych zmian w nazewnictwie poszczególnych faz rywalizacji o tytuł Indywidualnego Mistrza Polski. Zamiast ćwierćfinałów mamy eliminacje, z których najlepsi przechodzą do IMP Challenge, znanych jako półfinały. 26 kwietnia zaplanowane są cztery turnieje eliminacyjne. Jeden z nich, ten odbywający się w Rybniku, transmitować będzie Motowizja. Na stadionie w Rybniku powalczą między innymi Mateusz Cierniak, Wiktor Lampart czy Grzegorz Zengota.

Wolnej „majówki” nie będą mieli juniorzy. 1 maja poznamy zwycięzcę Srebrnego, a 3 maja Brązowego Kasku. Oba turnieje mają wieloletnie tradycje sięgające lat ‘60 i ‘70. W Gorzowie Wielkopolskim powalczą najlepsi zawodnicy do 19. roku życia, a w Częstochowie do 21.

Transmisje z walki o Srebrny i Brązowy Kask to już tradycja na antenie Motowizji, która kontynuuje promocję sportu juniorskiego.

– Żużel ma i będzie miał nadal swoje miejsce w Motowizji. Od 2021 roku pokazujemy zawody o Srebrny i Brązowy Kask. Chcemy w ten sposób promować przyszłe gwiazdy jednego z najpopularniejszych sportów w naszym kraju. Podobnie, jak w poprzednich latach, transmitujemy także jeden z turniejów walki o tytuł Indywidualnego Mistrza Polski. Dajemy kibicom żużla kolejną okazję, by trzymać kciuki za swoich ulubieńców i cieszyć się swoim ukochanym sportem – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

  • Indywidualne Mistrzostwa Polski – eliminacje – Rybnik – na żywo – środa, 26 kwietnia, godz. 16:10
  • Finał Srebrnego Kasku – Częstochowa – na żywo – poniedziałek, 1 maja, godz. 16:00
  • Finał Brązowego Kasku – Gorzów Wielkopolski – na żywo – środa, 3 maja, godz. 16:40

Udostępnij!