Kolejna edycja Meczu Narodów na żywo w Motowizji


W Poniedziałek Wielkanocny, 10 kwietnia, po raz szósty odbędzie się Mecz Narodów imienia Heleny Skrzydlewskiej, coroczny turniej organizowany przez Orzeł Łódź. W tym roku nie będzie on zwieńczeniem, a nieformalnym rozpoczęciem sezonu łódzkiej drużyny. Ta tradycyjnie zaprosiła żużlowe gwiazdy, które zobaczyć będzie można na żywo w Motowizji.

Pierwszy raz Mecz Narodów odbył się w 2018 roku jako swego rodzaju otwarcie stadionu w Łodzi. Wcześniej wystartowali w nim zawodnicy Orła w rywalizacji ligowej, jednak wtedy mecz przerwano z powodu opadów deszczu.

Oprócz żużlowców Orła Łódź, organizatorzy zaprosili do udziału byłych mistrzów świata. Na łódzkim stadionie rywalizować będą między innymi Tai Woffinden i Jason Doyle. W polskiej drużynie znaleźli się Tomasz Gapiński, Jakub Jamróg, Mateusz Tonder oraz Norbert Krakowiak. Pełne składy nie zostały jeszcze ogłoszone.

Tegoroczny Mecz Narodów spotkał się z ogromnym zainteresowaniem kibiców, którzy masowo wykupili bilety za symboliczną złotówkę. Ci, którym nie uda się znaleźć na stadionie, będą mogli jednak obejrzeć zawody w telewizji. Trzeci rok z rzędu Mecz Narodów im. Heleny Skrzydlewskiej transmitować będzie Motowizja.

– Mecz Narodów to wspaniała inicjatywa upamiętnienia jednej z najważniejszych postaci łódzkiego żużla. Na dodatek kibice Orła mają okazję zobaczyć swoich zawodników rywalizujących ze światową czołówką. Mam nadzieję, że pogoda dopisze i na antenie Motowizji zobaczymy wspaniałe zawody – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.


Transmisja Meczu Narodów im. H.Skrzydlewskiej, poniedziałek 10 kwietnia, godz. 13:40.

Udostępnij!