Rywalizacja o Srebrny Kask na żywo w Motowizji


W Wielki Piątek, 15 kwietnia, w Ostrowie Wielkopolskim poznamy tegorocznego zwycięzcę Srebrnego Kasku. Prestiżowy żużlowy turniej juniorski będzie można obejrzeć na żywo na antenie Motowizji.

Historia zawodów o Srebrny Kask sięga 1962 roku. Po trzech latach przerwy turniej wrócił na żużlową mapę Polski w formie zawodów juniorskich. Obecnie o Srebrny Kask walczą najlepsi zawodnicy do 21 roku życia.

Srebrny Kask to okazja by wypłynąć na szerokie wody. Tak było w przypadku chociażby Tomasza Golloba, Jarosława Hampela, Janusza Kołodzieja, Andrzeja Huszczy czy Rafała Dobruckiego, który w przeszłości zwyciężali w tych zawodach.

Ostatni z nich to obecnie trener reprezentacji Polski na żużlu. Rafał Dobrucki wyłoni najbardziej obiecujących i perspektywicznych juniorów, którzy zaprezentują się na stadionie Arged Malesy Ostrów Wielkopolski. Zespół ten w minionym roku awansował do PGE Ekstraligi po 23 latach przerwy. Ci, którzy będą rywalizować na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim staną przed szansą wywalczenia miejsca w Indywidualnych Mistrzostwach Świata Juniorów, od tego roku funkcjonujące pod nazwą Speedway Grand Prix 2.

Zawody o Srebrny Kask, podobnie jak rok temu, będzie można oglądać na żywo w Motowizji.

To dla nas niezwykle ważne by promować młode talenty. Polska stoi żużlem, nasi zawodnicy odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej, dlatego już teraz trzeba szukać następców Bartosza Zmarzlika. Misją Motowizji jest wspieranie sportu młodzieżowego i to ogromny zaszczyt móc transmitować pierwsze sukcesy przyszłych mistrzów świata – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

>> Początek transmisji, piątek, 15 kwietnia, godz. 16:10.

Finał Srebrnego Kasku to jedno z wielu wydarzeń transmitowanych na żywo w Motowizji. Warto więc obserwować ramówkę, a także dołączyć do newslettera, aby być na bieżąco z najważniejszymi premierami – https://motowizja.pl/newsletter .

Udostępnij!