Szósta edycja Meczu Narodów na żywo w Motowizji


Po raz szósty odbędzie się Mecz Narodów imienia Heleny Skrzydlewskiej, coroczny turniej organizowany przez Orzeł Łódź. W tym roku oryginalnie miał być nieformalnym rozpoczęciem sezonu łódzkiej drużyny, jednak przez niesprzyjające warunki pogodowe zawody zostały przeniesione na 30 lipca. Tradycyjnie zaproszono żużlowe gwiazdy, które zobaczyć będzie można na żywo w Motowizji.

Pierwszy raz Mecz Narodów odbył się w 2018 roku jako swego rodzaju otwarcie stadionu w Łodzi. Wcześniej wystartowali w nim zawodnicy Orła w rywalizacji ligowej, jednak wtedy mecz przerwano z powodu opadów deszczu.

Tegoroczna edycja oryginalnie miała odbyć się 10 kwietnia. Opady deszczu ze śniegiem połączone z przymrozkami pokrzyżowały jednak plany organizatorów. Tym razem pogoda powinna być lepsza, przez co łódzcy fani mogą szykować się na żużlowe widowisko.

Tegoroczny Mecz Narodów spotkał się z ogromnym zainteresowaniem kibiców, którzy masowo wykupili bilety dostępne za symboliczną złotówkę. Większość zachowała swoje wejściówki zakupione na kwietniowy termin, a dla tych, którzy nie mogą ostatecznie pojawić się na meczu, jest opcja odsprzedaży innym zainteresowanym. Tym, którym nie uda się znaleźć na stadionie, będą mogli jednak obejrzeć zawody w telewizji. Trzeci rok z rzędu Mecz Narodów im. Heleny Skrzydlewskiej transmitować będzie Motowizja.

– Helena Skrzydlewska miała ogromny wkład w łódzki żużel. Mecz Narodów to wspaniała inicjatywa mająca na celu nie tylko upamiętnienie mecenaski sportu, ale także zapewnienie dodatkowych atrakcji dla łódzkich fanów. Mam nadzieję, że tym razem pogoda dopisze i czekać nas będzie niesamowity turniej – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Mecz Narodów będzie częścią wyjątkowego weekendu na antenie Motowizji. Transmisja z żużlowych zawodów będzie wpleciona między odcinki specjalne rundy Rajdowych Mistrzostw Europy – Rajdu Rzymu.


Transmisja Meczu Narodów im. H.Skrzydlewskiej, niedziela 30 lipca, godz. 15:25.

Udostępnij!