Pierwsza transmisja żużlowa w sezonie 2021 za nami – taśma poszła w górę!


Były emocje, mijanki i zacięta walka. Ćwierćfinał Indywidualnych Mistrzostw Polski w Rawiczu bez niespodzianek. Żużlowy sezon 2021 na antenie Motowizji otwarty.

Gabriel Waliszko

Zaczęło się pechowo. Awaria prądu na stadionie w Rawiczu lekko opóźniła zawody, ale potem było już z górki. Najszybszy na stadionie imienia Floriana Kapały okazał się zdobywca 14 punktów Tobiasz Musielak, który w ostatnich dniach zamienił ekstraligowego Apatora eWinner Toruń na pierwszoligowe Cellfast Wilki Krosno. – Fajnie było pojeździć na tym torze, bo to prawie jak u siebie pod domem. Zmieniłem klub i mam nadzieję, że moja jazda będzie coraz lepsza – mówił podczas transmisji zwycięzca rawickich zawodów. Na drugiej pozycji uplasował się Grzegorz Walasek z Arged Malesy Ostrów Wlkp z 12 punktami na koncie.

W chłodne czwartkowe popołudnie świetnie radził sobie również Kacper Gomólski. Zawodnik ROW-u Rybnik zajął trzecie miejsce, startując w czterech wyścigach bowiem przed ostatnim biegiem, w drodze do…toalety, nabawił się urazu kolana. Czwarty był Patryk Dudek z ekstraligowego Marwis.pl Falubazu Zielona Góra, który startował na torze w Rawiczu pierwszy raz od czterech lat.

Do półfinału IMP awansowali ponadto: piąty w stawce Marcin Nowak z Orła Łódź, szósty Przemysław Pawlicki z ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz oraz siódmy Bartosz Smektała i ósmy Jakub Miśkowiak (obaj Eltrox Włókniarz Częstochowa). Rolę rezerwowego będzie pełnił Damian Dróżdż z Metaliki Recycling Kolejarza Rawicz, który pokonał w wyścigu dodatkowym wychowanka Unii Leszno Damiana Balińskiego.

Półfinał IMP zaplanowany na 26 maja w Krośnie kibice będą mogli obejrzeć na żywo w Motowizji. A już 2 maja inauguracja drugoligowego sezonu. Na początek kolejarskie derby czyli mecz OK Bedmet Kolejarz Opole kontra Kolejarz Rawicz. Początek transmisji w niedzielę o 11.45. 

Udostępnij!