Historyczny sezon w Motowizji


Były emocje i zwycięstwa faworytów. Pierwsza kolejka sezonu 2021 w 2. Lidze żużlowej przeszła do historii. Już w piątek czas na inauguracje ligi w Bawarii.

Gabriel Waliszko

– Ten sezon jest historyczny. Mamy trzy swego rodzaju inauguracje rozgrywek, bo tę na Łotwie, w Polsce i w Niemczech. I każda ma swoją specyfikę – zauważył Zbigniew Fiałkowski z Głównej Komisji Sportu Żużlowego, obecny w studiu telewizyjnym podczas pierwszego meczu sezonu w Opolu.

OK Bedmet Kolejarz pewnie pokonał Spechouse PSŻ Poznań 55:35, nie pozostawiając złudzeń kto jest faworytem ligi. Do zwycięstwa poprowadzili opolan obcokrajowcy: Mads Hansen, Jacob Thorssell i Andriej Kudriaszow. W szeregach gości najlepiej zaprezentował się Kevin Woelbert.

– Każda liga ma swoich bohaterów i cieszymy się, że możemy w Motowizji pokazywać zawodników, którzy przyciągają widzów przed telewizory. Oglądalność świadczy o tym jak bardzo popularny w Polsce jest żużel – podkreślił prezes Motowizji Krzysztof Mikulski, który też był gościem podczas transmisji.

W 1. kolejce najciekawiej było w drugim meczu weekendu w Rawiczu, gdzie zawodnicy Metaliki Recycling Kolejarza nieznacznie pokonali drużynę 7R Stolaro Stal 49:40. Najskuteczniejsi w szeregach gospodarzy byli polscy seniorzy: Szymon Szlauderbach i Damian Baliński.

– Było jeszcze trochę mankamentów, ale najważniejsze jest zwycięstwo. Z każdym meczem chłopaki będą jeździć coraz pewniej – skomentował trener Kolejarza, Roman Jankowski.

Wesołej miny nie miał menedżer Stali, który nie mógł skorzystać między innymi z kontuzjowanego Andrija Karpowa, rozpoczynającego rehabilitację.

– Walczyliśmy jak tylko mogliśmy. Wynik nie jest zły, choć przyjechaliśmy po zwycięstwo. Pracujemy dalej – podsumował Michał Widera.

Przypomnijmy, że pierwszy mecz sezonu wygrał łotewski Lokomotiw Daugavpils, po zaciętym spotkaniu pokonując Trans MF Landshut Devils 47:42.

Na drugą kolejkę zapraszamy już w piątek 21 maja. Diabły z Bawarii podejmą kolejarzy z Opola. Zapowiadają się wielkie emocje. Początek transmisji o 15.45 na żywo w Motowizji. 

Udostępnij!