Finałowa runda Kartingowych Mistrzostw Polski na żywo w Motowizji


W najbliższy weekend, 26 i 27 sierpnia, wyłonieni zostaną tegoroczni mistrzowie Polski w kartingu. Niedzielną część rywalizacji na Torze Poznań zobaczyć będzie można na antenie Motowizji oraz na profilu stacji na Facebooku.

Kartingowe Mistrzostwa Polski oraz Współzawodnictwo Sportowe Dzieci i Młodzieży od lat odbywają się w formacie trzech rund, a tytuły przyznawane są w kategoriach znanych z obu polskich pucharów markowych – Rotax Max Challenge Poland oraz ROK Cup Poland. Na torze możemy zobaczyć więc około setki zawodników w szerokim przedziale wiekowym.

Do tej pory rywalizowano na Kartodromie Bydgoszcz oraz Autodromie Słomczyn. Każdy wyścig liczy się do klasyfikacji generalnej, więc na walczących o tytuły ciąży spora presja. Najbliżej perfekcyjnego wyniku po dwóch rundach jest prowadzący w Baby ROK Borys Piotrowski. Zawodnik Bambini Racing z ośmiu wyścigów wygrał sześć, w tym wszystkie w Bydgoszczy, a pozostałe kończył na drugim miejscu. W rotaxowym odpowiedniku, Micro Max, liderem jest Aleksander Raczkowski z JR Racing. Wśród kategorii WSDiM najwięcej zawodników i zawodniczek widzieliśmy do rej pory w Mini ROK, gdzie najwięcej punktów zgarnął reprezentujący MG Racing Team Kacper Rajpold. Najlepszą sytuację w klasyfikacji Mini Max ma za to Filip Kijanowski z KRK Racing.

Perfekcyjny weekend w Słomczynie zaliczył lider tabeli w Junior OK Marcel Kasprzycki startujący w Jastrzębski Racing. O mistrzostwo w dwóch kategoriach walczy znany z zawodów rangi CIK-FIA Gustaw Wiśniewski. Zawodnik JR Racing prowadzi w klasyfikacji Senior Max, a w tabeli Senior ROK GP jest drugi tuż za Oliwierem Kobielą z Jastrzębski Racing.

Kartingowe Mistrzostwa Polski w tym roku są bardzo wyrównane w praktycznie wszystkich kategoriach, co gwarantuje niezwykle ciekawą rundę finałową. Na antenie Motowizji zawsze dbamy o promocję młodych i przyszłych talentów, tak więc nie mogło zabraknąć nas na najważniejszych zawodach kartingowych w kraju – mówi Krzysztof Mikulski prezes Motowizji

Na antenie Motowizji transmitowana będzie ostatnia, czwarta seria wyścigów wszystkich kategorii. Dodatkowo na profilu stacji na Facebooku będzie także pokazywana trzecia seria.

  • 3. Finał Kartingowych Mistrzostw Polski w Poznaniu – na żywo – niedziela, 27 sierpnia, godz. 14:00
  • 3. Finał Kartingowych Mistrzostw Polski w Poznaniu – na żywo – niedziela, 27 sierpnia, godz. 16:50

Udostępnij!