Świąteczny prezent Motowizji – specjalny jubileuszowy odcinek Motoikon


Od 2018 roku na antenie Motowizji opowiadane są historie najwybitniejszych postaci polskiej motoryzacji i sportów motorowych. Do tej pory w cyklu Motoikony pojawiło się czterdziestu dziewięciu bohaterów. W pięćdziesiątym, jubileuszowym będą oni wszyscy. Z okazji świąt Bożego Narodzenia kanał motoryzacyjny przygotował specjalny odcinek, w którym przypomni najciekawsze fragmenty każdej z rozmów.

Pięć lat temu w Motowizji zadebiutowała nowa seria o legendach polskiej motoryzacji. Jedną z pierwszych postaci był Sobiesław Zasada, legendarny kierowca, który odnosił sukcesy nie tylko w Europie, ale i na świecie, zostając jednocześnie jedną z największych postaci polskiego sportu. W ramach serii Motoikony swoje historie opowiadali mistrzowie z niemalże każdej dziedziny motorsportu, ale także świata szeroko pojętej motoryzacji.

Nowe pokolenia widzów mogły dowiedzieć się jak wyglądała rywalizacja w czasach powojennych za sprawą Longina Bielaka, posłuchać Tomasza Szczęsnego, który opowiada o budowie legendarnych polskich samochodów rajdowych czy przekonać się jak wyglądała złota era rajdów w Polsce, kiedy na odcinkach tłumy oglądały Mariana Bublewicza, Krzysztofa Hołowczyca czy Leszka Kuzaja.

Na przestrzeni lat przed kamerami Motowizji opowiedziano historie 49. osób. Pięćdziesiątym bohaterem zostali oni wszyscy. W specjalnym wydaniu świątecznym zobaczyć będzie można wybrane momenty z każdego odcinka Motoikon, które pokrótce opowiedzą historię motorsportu i motoryzacji w Polsce, a także pokażą tym, którzy nie znają tego cyklu, że warto się nim zainteresować. 

Pomysł stworzenia serii Motoikony wynikał z potrzeby uhonorowania najwybitniejszych postaci polskiej motoryzacji. Mamy wspaniałą historię pełną sukcesów, ale w ostatnich latach została lekko zapomniana. W mediach masowych ciężko było znaleźć wspomnienia tych wybitnych postaci. Dlatego powstały Motoikony. Czujemy, że jest to program misyjny i wielokrotnie otrzymywaliśmy podziękowania za podtrzymywanie tradycji, za przypominanie najwybitniejszych z wybitnych. Jestem pewien, że kolejna „pięćdziesiątka” pojawi się bardzo szybko – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

  • Motoikony: 50 – odcinek jubileuszowy – piątek, 23 grudnia, godz. 21:00

Święta w Motowizji to tradycyjnie także okres podsumowań mijających 12 miesięcy w sportach motorowych. W ramach specjalnego pasma bożonarodzeniowego opowiemy o rywalizacji między innymi w RSMP, ADAC GT Masters, MPRC, HRSMP, Ferrari Challenge Europe, a także innych cyklach, które gościły na antenie kanału motoryzacyjnego.

Świąteczny rozkład jazdy w Motowizji:

  • RSMP Raport: podsumowanie sezonu – piątek, 23 grudnia, godz. 20:00
  • FIA ETRC: podsumowanie sezonu – sobota, 24 grudnia, godz. 16:40
  • ADAC GT Masters: podsumowanie sezonu – niedziela, 25 grudnia, godz. 13:35
  • Porsche Carrera Cup Deutschland: podsumowanie sezonu – niedziela, 25 grudnia, godz. 14:05
  • Ferrari Challenge Europe: podsumowanie sezonu – niedziela, 25 grudnia, godz. 14:35
  • HRSMP: podsumowanie sezonu – poniedziałek, 26 grudnia, godz. 13:00
  • Formula Regional European Championship: podsumowanie – poniedziałek, 26 grudnia, godz. 14:30

Udostępnij!