Ostatni wyścig aktualnej fazy playoff NASCAR Cup Series na żywo w Motowizji


Szymon Tworz

Jedyny tor drogowy w tegorocznych playoffach to roval Charlotte Motor Speedway. Pewny awansu do rundy ośmiu jest tylko Denny Hamlin. Dobra pozycja na tym wymagającym obiekcie będzie kluczowa dla wielu kierowców, jeżeli chcą utrzymać się w walce o tytuł mistrzowski. Start transmisji wyścigu Bank Of America Roval 400 na antenie Motowizji w niedzielę 10 października o godz. 20:00.

Konfiguracja rovalowa toru Charlotte Motor Speedway pojawiła się w kalendarzu NASCAR Cup Series już przed kilkoma laty. Tor w połowie składający się ze standardowej nitki owalu w Charlotte i w połowie z drogowego odcinku znajdującego się wewnątrz obiektu od zawsze stawiał wielkie wyzwanie przed kierowcami NASCAR. W tym sezonie będzie to ostatni wyścig rozgrywany na obiekcie, gdzie kierowcy skręcają w obu kierunkach. Był to jednak sezon specyficzny, bowiem zazwyczaj wyścig w Charlotte był zaledwie trzecim wyścigiem tego typu w każdym sezonie. W 2021 kierowcy posiadają już zdecydowanie większe doświadczenie na takich obiektach i będzie to już siódmy wyścig. 

Chase Elliott to jeden z kierowców, który zarówno na przestrzeni tego sezonu, jak i w minionych latach, radził sobie zdecydowanie najlepiej na obiektach drogowych. To właśnie on został zwycięzcą wyścigu w Charlotte w ubiegłym roku i zapewnił sobie awans do kolejnej rundy, którą także przeszedł bez większych problemów, po czym wywalczył mistrzostwo serii na torze Phoenix Raceway. W najbliższą niedzielę także potrzebuje dobrej pozycji w Charlotte. Na ten moment Elliott zajmuje 7 miejsce w klasyfikacji generalnej, raptem kilka punktów nad strefą spadkową.

Poniżej przysłowiowej kreski przed wyścigiem w Charlotte są: Kevin Harvick, Chrisopher Bell, William Byron i Alex Bowman. Dla tego ostatniego najbliższy wyścig, jest wyścigiem ostatniej szansy. Ogromna strata do pozycji ósmej zmusza Bowmana do wygrania rywalizacji, jeżeli chce utrzymać szanse na tegoroczne mistrzostwo. Nie przemawiają za tym jednak pozycje jakie Bowman uzyskiwał w trzech ostatnich wyścigach na torach drogowych. Za każdym razem kończył je poza pierwszą piętnastką. Sytuacja Williama Byrona czy Christophera Bella nie jest wiele lepsza. Tylko Harvick zachowuje jeszcze cień szansy na awans bez wygrania rywalizacji. Musi jednak pojechać solidny wyścig i liczyć na pech rywali znajdujących się nad nim.

Powyżej strefy spadkowej sytuacja także jest niezwykle ciekawa. Hamlin ze zwycięstwem awansuje dalej. Różnice pomiędzy kolejnymi kierowcami są jednak znikome. Kyle Larson, który znajduje się na drugim miejscu w generalce, ma raptem 13 punktów przewagi nad Kyle’m Buschem, który jest ósmy. Każdy kierowca z tej grupy, który popełni większy błąd lub uwikła się w niebezpieczną sytuację na Charlotte Motor Speedway, może także pożegnać się z szansami na mistrzostwo.

Ostatni wyścig aktualnej rundy fazy playoff – Bank Of America Roval 400 na antenie Motowizji skomentują jak zawsze niezawodni Michał Budziak i Szymon Tworz.

Transmisje NASCAR w październiku na antenie Motowizji:

  • NASCAR 2021 Charlotte Motor Speedway – Roval – transmisja wyścigu – niedziela, 10 października, godz. 20.00
  • NASCAR 2021 Texas Motor Speedway – transmisja wyścigu – niedziela, 17 października, godz. 20.00
  • NASCAR 2021 Kansas Speedway – transmisja wyścigu – niedziela, 24 października, godz. 21.00
  • NASCAR 2021 Martinsville Speedway – transmisja wyścigu – niedziela, 31 października, godz. 19.00

Podsumowania NASCAR:

  • NASCAR 2021 Charlotte Motor Speedway – Roval – podsumowanie wyścigu – wtorek, 12 października, godz. 22.00
  • NASCAR 2021 Texas Motor Speedway – podsumowanie wyścigu – wtorek, 19 października, godz. 22.00
  • NASCAR 2021 Kansas Speedway – podsumowanie wyścigu – wtorek, 26 października, godz. 22.00

Udostępnij!