Motocykliści kontra rak prostaty – DGR 2024 już niedługo!


W połowie maja (19.05.2024) w kilku miastach Polski odbędzie się jedyna w swoim rodzaju międzynarodowa, charytatywna impreza motocyklowa – The Distinguished Gentleman’s Ride (DGR).  

Motocykliści i motocyklistki na swoich klasycznych i customowych sprzętach przejadą ulicami  miast w ponad 120 krajach, by propagować profilaktykę badań w kierunku wykrywania raka  prostaty oraz wspierać przeciwdziałanie fali samobójstw wśród mężczyzn. Dodatkową ideą  wydarzenia jest to, by był on dżentelmeński. Uczestnicy ubierają się elegancko, w  garnitury/koszule, co przy okazji ma na celu łamanie stereotypów dotyczących  motocyklistów. 

Udział w DGR jest bezpłatny i polega na rejestracji na stronie  

https://www.gentlemansride.com/. Uczestnik podając podstawowe dane oraz informację o  marce swojego motocykla tworzy tym samym swój profil. Uzyskuje również dostęp do takich  informacji, jak trasa przejazdu oraz godzina i miejsce startu. 

Projekt wystartował w 2012 roku w Sydney w Australii. W tym roku The Distinguished Gentleman’s Ride odbędzie się już po raz trzynasty. Przejazd jest poprzedzony dobrowolną  zbiórką funduszy na rzecz walki z rakiem prostaty i realizację programów prewencji  samobójstw wśród mężczyzn. 

DGR jest globalnie związany współpracą z fundacją Movember, która koordynuje  międzynarodowe kampanie dotyczące programów zdrowotnych dla mężczyzn, badania  naukowe nad rakiem prostaty i działania prewencyjne związane z samobójstwami wśród  mężczyzn. Wszystkie środki zgromadzone przez uczestników DGR w danym kraju są  przekazywane do regionalnej centrali fundacji. Globalnymi sponsorami wydarzenia są  Triumph Motorcycles. Dla uczestników z całego świata z największą ilością zgromadzonych  środków przewidzieli oni nagrody. 

Patronem medialnym wydarzenia jest Motowizja.

REJESTRACJA www.gentlemansride.com/rides/poland

PROFIL NA FB DGR WARSAW https://www.facebook.com/profile.php?id=100077632750328

Udostępnij!