Motowizja zaprasza na Rajd Polskie Safari


Po raz 42. odbędzie się Rajd Polskie Safari, runda Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. Ponownie bazą rywalizacji będzie Przasnysz. Motowizja kolejny rok z rzędu jest patronem medialnym zawodów, które w tym roku odbędą się w dniach 29-30 lipca.

Historia Rajdu Polskie Safari sięga 1973 roku, kiedy Automobilklub Polski po raz pierwszy zorganizował te zawody, nawiązując do tradycji jeszcze z czasów przedwojennych. Przez dekady Rajd Polskie Safari odwiedził przeróżne miejsca w naszym kraju. Trasa drugiej edycji w kwietniu 1974 prowadziła między innymi przez masyw Śnieżki, a w kolejnych latach odbywał się między innymi w Mrągowie, towarzysząc pierwszej edycji Pikniku Country, Modlinie, Sulejówku, Górze Kalwarii czy na nadwiślańskich bezdrożach Warszawy.

Przasnysz jest gospodarzem Rajdu Polskie Safari po raz szósty. Na zawodników czekać będzie siedem prób o łącznej długości ponad 200 kilometrów. Rywalizacja zacznie się w sobotę, 29 lipca. Od razu z ceremonii startu na rynku w Przasnyszu uczestnicy ruszą na prolog. Niedziela, 30 lipca, to dzień głównej części Rajdu z sześcioma oesami do pokonania.

Tradycyjnie Rajd Polskie Safari to jedna z rund Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. Podobnie, jak to ma miejsce od lat, kibice mogą liczyć na sporą liczbę załóg spoza naszego kraju rywalizujących w ramach Mistrzostw Europy FIA Strefy Centralnej w Rajdach Terenowych oraz Mistrzostw Republiki Czeskiej Samochodów Terenowych. Na trasach Rajdu Polskie Safari zobaczymy także ekipy rywalizujące w ramach Adventure Pucharu Polski Samochodów Terenowych, cyklu dla kierowców bez licencji, dopiero rozpoczynających swoją przygodę w tej dyscyplinie. Nie zabraknie także zawodników na dwóch kołach z Mistrzostw i Pucharu Polski w Rajdach Baja.

Patronem medialnym Rajdu Polskie Safari jest ponownie Motowizja. Kanał motoryzacyjny towarzyszy i wspiera najważniejsze wydarzenia sportu motorowego w naszym kraju.

Rajd Polskie Safari może poszczycić się niezwykle długą i bogatą historią. Przez lata przyciągał gości z zagranicy, którzy mogli się zmierzyć w dyscyplinie, która wtedy dopiero raczkowała. Automobilklub Polski dba o podtrzymanie tej tradycji i sprawia, że Rajd Polskie Safari to jedne z najważniejszych zawodów roku w naszym kraju – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.
Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Rajdu www.rajdpolskiesafari.pl.

Udostępnij!