Do Małopolski wraca Rajd Polski Historyczny


Po rocznej przerwie na trasy Małopolski znów wyruszą załogi, startujące w Rajdzie  Polskim Historycznym.11 edycja zawodów, które rozegrane będą w dniach 22 – 25  czerwca, będzie finałową Rundą Pucharu Polski w Historycznych Rajdach na  Regularność. W rajdzie startować mogą załogi w samochodach wyprodukowanych  przed 31.12.1990, podzielone będą na cztery grupy, uwzględniające wiek auta. 

W tym roku organizatorzy z Automobilklubu Krakowskiego zapraszają także  amatorów turystyki motoryzacyjnej, dla których prowadzona będzie odrębna  klasyfikacja GT. Zgłoszone samochody muszą być wyprodukowane przed  31.12.1998 rokiem. Uczestnicy pokonają identyczną, jak uczestnicy jadący na  regularność, ponad 800 – kilometrową trasę, jednak bez szczegółowych pomiarów  regularności przejazdów. Obowiązywać ich będą jedynie czasy wjazdów na  poszczególne Punkty Kontroli Czasu. To gratka dla miłośników tej formy turystyki,  okazja do zobaczenia rajdu „od środka”. 

Trasa 11 Rajdu Polski Historycznego liczyć będzie dokładnie 814,9 kilometra, baza  zawodów tradycyjnie będzie Hotel Soray w Wieliczce. 

Atrakcją dla kibiców i miłośników aut historycznych będzie start do rajdu w czwartek  22 czerwca (godz. 20:00), zlokalizowany przy Tauron Arena Kraków. Załogi wyruszą  na pierwszy, krótki, ale widowiskowy odcinek z pomiarem regularności,  zlokalizowany wokół Tauron Areny Kraków, skąd przejadą na trasę prowadzącą m.in.  przez Brzegi i Węgrzce Wielkie – znane OS z Memoriałów Janusza Kuliga i Mariana  Bublewicza. Etap 1 zakończy się wieczorem w Wieliczce. 

W piątek 23.06 wystartuje 2 Etap Rajdu; tym razem startujące samochody będzie  można oglądać o godz. 8:00 pod kompleksem sportowym Solne Miasto w Wieliczce  bądź kilka minut później na wielickim rynku. Trasa etapu poprowadzi najpierw na  południe do Czchowa, gdzie zaplanowano postój, następnie na zachód do Zawoi,  gdzie pierwsza załoga powinna pojawić się ok. godz. 15:00; o 21:30 uczestnicy  powinni zameldować się na mecie etapu w Hotelu Soray. 

Sobota 24.06 to poranny start (godz. 8:00) spod Centrum Konferencyjno – Szkoleniowego Wieliczka ul. Jedynaka i wędrówka m.in. przez Czernichów do  Trzebini, gdzie o godz. 15:30 w Rynku zaplanowano metę rajdu. Do Automobilklubu Krakowskiego napływają zgłoszenia załóg z całej Europy i z  Polski, szczegóły zawodów znaleźć można na stronie www.rajdpolskihistoryczny.pl

Udostępnij!