Motowizja Team z pucharami po ORLEN 78. Rajdzie Polski


Załoga Motowizji Krzysztof Mikulski/Jerzy Skrzypek ukończyła swój pierwszy wspólny start w Rajdzie Polski na jedenastej pozycji w klasyfikacji generalnej MOTUL Historycznych Samochodowych Mistrzostw Polski. Z Mikołajek wrócili też z trofeami za trzecie miejsce w klasie OPEN 2WD oraz drugie w klasyfikacji zespołów sponsorskich.

Dla Krzysztofa Mikulskiego był to pierwszy start w rajdzie szutrowym. Jego wcześniejsze doświadczenia z jazdą po luźniej nawierzchni pochodziły jedynie z rajdu na regularność Wspomnienie Warszawskiego. Mógł on jednak liczyć na wsparcie swojego pilota. Jerzy Skrzypek wziął udział w Rajdzie Polski w 2019 roku, kiedy także była to eliminacja MOTUL HRSMP. Za kierownicą Fiata Ritmo Abarth 125 TC wygrał swoją kategorię oraz był piąty w generalce.

Obrona tytułu mistrzowskiego w Historic OPEN 2WD rozpoczęła się niefortunnie, bo od awarii samochodu jeszcze przed startem Rajdu Świdnickiego-KRAUSE. Mercedes-Benz W123 280 CE był jednak gotów na największe wyzwanie w sezonie.

Zawodnicy HRSMP mieli do przejechania mniej odcinków specjalnych niż załogi rywalizujące w ERC oraz RSMP, ale za to jechali na sam koniec, co oznaczało niezwykle trudne warunki na trasie dla historycznych rajdówek. Załoga Motowizji przekonała się o tym już na początku sobotniej rywalizacji.

Mikulski i Skrzypek rolowali na drugim odcinku specjalnym rajdu Krzywe. Mieli jednak dużo szczęścia – ich Mercedes wylądował na czterech kołach i po otrząśnięciu się oraz upewnieniu się, że nie ma większych uszkodzeń ruszyli dalej w trasę. Poniesione straty czasowe oraz kara za spóźnienie na PKC zepchnęły załogę Motowizji na koniec stawki. Później jednak obserwowaliśmy marsz w górę stawki duetu w niemalże pancernym Mercedesie.

Na kolejnych pięciu próbach było już bez większych przygód, co pozwalało zyskiwać kolejne pozycje. Ostatecznie Krzysztof Mikulski i Jerzy Skrzypek zakończyli ORLEN 78. Rajd Polski na 11. pozycji ogólnie w MOTUL HRSMP oraz 3. miejscu w OPEN 2WD. Do tego Motowizja Team zgarnął puchar za drugie miejsce wśród zespołów sponsorskich.

Kolejną eliminacją Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski jest 31. Rajd Rzeszowski w dniach 4-6 sierpnia.

Udostępnij!