Historyczni rajdowi mistrzowie Polski Robert Luty i Marcin Celiński dołączają do Motowizja Team


Podczas tegorocznego Rajdu Śląska jedna z najlepszych polskich załóg w rajdach historycznych pojedzie w nowych barwach. Robert Luty oraz Marcin Celiński zostali reprezentantami rajdowego zespołu Motowizji i wesprą naszą ekipę w walce o tytuł historycznego mistrza Polski w klasyfikacji sponsorskiej.

Roberta Lutego kibicom rajdowym przedstawiać nie trzeba. Jego Subaru Legacy, z którym jest związany od 2010 roku, to jeden z najbardziej charakterystycznych pojazdów na polskich odcinkach specjalnych. W sezonie 2017 po raz pierwszy walczono o mistrzostwa w Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Luty jest ich częścią od samego początku, a także pierwszym mistrzem w klasyfikacji generalnej, udowadniając, że za kółkiem jest równie jak dobry, jak za perkusją – w swojej muzycznej karierze grał u boku największych gwiazd polskiej muzyki jak Krzysztof Krawczyk, Monika Brodką, Kayah, Edyta Górniak i Golec uOrkiestra.

Rok później u jego boku pojawił się Marcin Celiński. Niezwykle doświadczony pilot stał się częścią duetu, z którym w HRSMP musieli się liczyć wszyscy. Załoga w Subaru Legacy wygrała w sezonie 2019 trzy rajdy z sześciu, w tym pierwszą edycję Rajdu Polski odbywającą się w ramach cyklu dla pojazdów historycznych, co zapewniło im tytuł mistrzów kraju.

Luty i Celiński zadomowili się na pierwszej pozycji. W 2020 roku w dominującym stylu wygrali wszystkie trzy eliminacje i mistrzowskie szarfy ponownie trafiły właśnie do nich. Kolejny sezon był bardzo podobny. Ponownie wygrali trzy rajdy, ale do trzeciego z rzędu mistrzostwa zabrakło szczęścia. Podczas pierwszej rundy sezonu doszło do awarii hamulców, która wykluczyła zawodników z Subaru z dalszej walki. W ostatniej eliminacji jedna z felg nie wytrzymała lądowania, przez co pękła, a następnie uszkodziła przewód hamulcowy. Po heroicznej walce udało im się odrobić sporo straconego czasu, ale ostatecznie w historycznej klasyfikacji generalnej musieli zadowolić się drugim miejscem.

Początek tegorocznej rywalizacji także nie należał do udanych ze względu na problemy z silnikiem. Kiedy jednak wszystko w aucie grało jak należy, wówczas Robert Luty i Marcin Celiński dawali lekcję rywalom. Podczas Rajdu Polski szutrowe początki kariery Lutego dały ponownie o sobie znać zostawiając rywali daleko z tyłu. Jeszcze większą dominację widzieliśmy podczas kolejnej rundy – Rajdu Rzeszowskiego.

Teraz przed wielokrotnymi historycznymi mistrzami Polski Rajd Śląska, który odbędzie się od 9 do 11 września. Będzie to pierwszy start Lutego z Celińskim w nowych barwach – barwach Motowizja Team.

Na początku sezonu ubiegłoroczny historyczny mistrz Polski w klasie Open 2WD Krzysztof Mikulski podjął decyzję o założeniu własnego zespołu. Głównie miał on służyć promocji Motowizji, kanału sportowo-motoryzacyjnego, którego jest prezesem. Pomyślny początek roku dawał także nadzieję na walkę w klasyfikacji sponsorskiej. Kiedy Mercedes-Benz 280 CE W123 trafił do naprawy po dachowaniu na Rajdzie Polski, za kierownicę wrócił jego pilot. Jerzy Skrzypek w Rajdzie Rzeszowskim wystartował wraz z Jakubem Kubatem i jego Fiatem Ritmo Abarth, którym zdobywał tytuł w swojej kategorii w 2019 roku, jednocześnie finiszując w klasyfikacji generalnej na drugim miejscu – tuż za Robertem Lutym. 

– Jestem szczęśliwym, że mogę gościć w barwach Motowizji jednych z najlepszych zawodników w historii cyklu – mówi Krzysztof Mikulski, prezes MotowizjiRobert i Marcin to nie tylko wspaniali sportowcy, ale także cudowni ludzie, nic więc dziwnego, że odnoszą sukcesy i cieszą się sympatią kibiców. Widząc ich Subaru Legacy na trasie, można być pewnym, że dadzą z siebie wszystko. 

– Przed nami Rajd Śląska, który, nie ukrywam, bardzo nam odpowiada. Trasy są trudne, bardzo nierówne, ze zmienną nawierzchnią. Do tego organizator przygotował całkiem nowe odcinki na północy województwa. W tej edycji mamy zaszczyt reprezentować Motowizja Team i Motowizję, marki, której żadnemu fanowi motorsportu w Polsce przedstawiać nie trzeba. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że tworzymy jedną ekipę i postaramy się powalczyć o jak najlepszy wynik – komentuje Robert Luty.

– Bardzo medialny Rajd Śląska to kolejny akord w ramach Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Dzięki zaproszeniu pana prezesa Krzysztofa Mikulskiego będziemy startować w barwach Motowizja Team. Bardzo się cieszę, że na nasze Subaru nakleimy logotypy patrona medialnego rajdu, cyklu oraz generalnie całego polskiego motorsportu i będziemy mogli zawalczyć o wygraną widowiskowo prezentując Motowizję. Nie da się ukryć, że Rajd Śląska powinien nam sprzyjać i po cichu liczymy na powtórkę z Rajdu Rzeszowskiego by w ten sposób choć trochę odwdzięczyć się za zaufanie i pomóc zespołowi w walce o końcowy tytuł – dodaje Marcin Celiński.

Podsumowanie historycznych rozgrywek Rajdu Śląska oraz debiutu Roberta Lutego i Marcina Celińskiego w barwach Motowizja Team, na antenie stacji w piątek, 16 września o godz. 20.35.

Udostępnij!