Podsumowanie sezonu NASCAR w Motowizji


Grudzień to czas podsumowań i wielkich przygotowań do nadchodzącego nowego roku. Tak też jest w NASCAR Cup Series. Wielka gala w Nashville podsumowała sezon, a Kyle Larson mógł błyszczeć w blasku fleszy jako mistrz serii. Na naszej antenie zobaczycie podsumowanie sezonu 2021 i pełną drogę Larsona do tytułu!

Martin Truex Jr., Denny Hamlin, Chase Elliott, Kevin Harvick, Brad Keselowski, Joey Logano, Ryan Blaney i bracia Buschowie. Każdy z nich walczył w tym roku o zwycięstwo i każdy z nich na przestrzeni 36 wyścigów próbował zatrzymać Kyle’a Larsona. 

Wszystko rozpoczęło się w Daytona Beach, gdzie obserwowaliśmy zacięte zmagania, wielkie prędkości i ogromne wypadki, aby ostatecznie przywitać zupełnie nowego zwycięzcę. Później kierowcy klasycznie udali się na zachód Stanów Zjednoczonych. W kolejnych tygodniach odwiedzili południowy-wschód, aby między innymi po raz pierwszy od lat siedemdziesiątych ścigać się na nieutwardzonej nawierzchni. Był to wyścig na dirt tracku w Bristolu. Ten klasyczny betonowy owal został specjalnie przygotowany, a sam wyścig na nawierzchni ziemnej powróci do kalendarza także w przyszłym roku. 

Zacięte wyścigi odbywały się także na kilku zupełnie nowych torach. Kierowcy po raz pierwszy w historii ścigali się na drogowych torach w Austin oraz w Indianapolis. Odwiedzili także obiekt Road America w Elkhart Lake, Nashville Superspeedway i po roku przerwy, spowodowanej pandemią powrócili także na Sonomę i Watkins Glen International. 

Każdy kolejny wyścig był niezwykle zacięty. Obserwowaliśmy wielu kierowców, którzy wygrywali po raz pierwszy, a także wielu, którzy w poprzednich latach brylowali, a w tym roku nie potrafili osiągnąć żadnego zwycięstwa. 

Był to również rok, który w NASCAR Cup Series wprowadził bardzo wiele zmian. Nowe tory, zmiany w składach zespołów, wielkie powroty, wygrane i porażki. To wszystko pojawi się w podsumowaniu na antenie Motowizji, które zamknie ten etap i pozwoli na spokojne wyczekiwanie sezonu 2022, rozpoczynającego się już 6 lutego wyścigiem The Clash. Cały sezon NASCAR Cup Series 2022 będzie można śledzić na antenie Motowizji.

Wracając do sezonu 2021 – to był on szczególny także z innego względu. To ostatni rok, w którym kierowcy ścigali się samochodami szóstej generacji. Pojazdy wprowadzone do NASCAR w 2013 roku przechodzą na emeryturę. Generacja ta podniosła bezpieczeństwo wyścigów NASCAR do niebywale wysokiego poziomu, często nieosiągalnego przez inne serie wyścigowe. Była to ostatnia generacja samochodów budowana od zera przez zespoły, w przyszłym roku będą one korzystać z prefabrykowanych elementów do budowy swoich pojazdów. W praktyce oznacza to, że teamy będą wyłącznie składać swoje samochody, co ma zmniejszyć koszty i jeszcze bardziej wyrównać stawkę.

Warto wrócić zatem do tych wspaniałych wyścigów i obejrzeć jeszcze raz bohaterów tego sezonu w samochodach, które w NASCAR pojawiały się po raz ostatni. Premiera podsumowania sezonu 2021 w Motowizji już w poniedziałek, 13 grudnia o godzinie 22:00. 

Udostępnij!