Indywidualne Mistrzostwa Europy w ice speedwayu 2024 na żywo w Motowizji


W najbliższy weekend, 24-25 lutego, na Torze Lodowym „Błonie” w Sanoku odbędą się dwa turnieje European Individual Ice Speedway Championship, które wyłonią nowego mistrza Europy w dyscyplinie będącej zimowym odpowiednikiem żużla. Zawody z udziałem najlepszych zawodników tej wyjątkowej dyscypliny transmitować na żywo trzeci rok z rzędu będzie Motowizja.

Ice speedway to sport w dużej mierze przypominający niezwykle popularny w Polsce żużel. Zawodnicy ścigają się na lodowych owalach, korzystając ze zmodyfikowanych motocykli wyposażonych w opony z kolcami. Te pozwalają utrzymać przyczepność na śliskiej nawierzchni oraz rozpędzić się do około 130 km/h.

Mistrzostwa Europy w ice speedwayu od 2020 roku regularnie odbywają się w Polsce. Obecną areną rywalizacji jest tor łyżwiarski „Błonie”, gdzie w 2008 roku po raz pierwszy odbyły się zawody European Individual Ice Speedway Championship na terenie naszego kraju. Tak samo, jak rok temu, w Sanoku zobaczymy dwa turnieje.

Tytułu mistrza Europy bronić będzie Austriak Franz Zorn. Polskę tradycyjnie reprezentować będzie Michał Knapp. W sumie w Sanoku zaprezentuje się 17 motocyklistów (16 + 1 rezerwowy).

Oba turnieje finałowe European Individual Ice Speedway Championship, które odbędą się 24 i 25 lutego, transmitować na żywo będzie Motowizja. Kanał motoryzacyjny pokazuje zawody w ice speedwayu od 2022 roku, za każdym razem spotykając się z ogromnym zainteresowaniem kibiców.

Czeka nas fenomenalny weekend w Sanoku. Ubiegłoroczne zawody były pełne emocji, w tym roku powinno być podobnie. Trzymamy kciuki za Michała Knappa i jesteśmy pewni, że spotkamy się wspólnie z dziesiątkami tysięcy polskich miłośników tego typu rywalizacji – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Transmisje z European Individual Ice Speedway Championship zaczynać się będą w sobotę (24 lutego) i niedzielę (25 lutego) o godzinie 13:40.

Lista startowa European Individual Ice Speedway Championship
Franz Mayerbuchler (Niemcy)
Jimmy Olsen (Szwecja)
Heikki Huusko (Finlandia)
Max Niedermaier (Niemcy)
Lukáš Hutla (Czechy)
Michał Knapp (Polska)
Joakim Söderström (Szwecja)
Andrej Diviš (Czechy)
Luca Bauer (Włochy)
Jasper Iwema (Holandia)
Sebastian Reitsma (Holandia)
Franz Zorn (Austria)
Jimmy Hörnell (Szwecja)
Max Koivula (Finlandia)
Maximilian Niedermaier jr. (Niemcy)
Martin Posch (Austria)

Rezerwowy
Radek Hutla (Czechy)

Udostępnij!