Kolejny rok z rzędu Isle of Man TT do zobaczenia w Motowizji


Od 1907 roku Wyspa Man regularnie staje się jednym wielkim torem wyścigowym. Na Mountain Course po raz sto drugi odbywa się Isle of Man TT – jedne z najsłynniejszych, najbardziej szalonych oraz najniebezpieczniejszych zawodów w motorsporcie. Po raz kolejny relacje z brytyjskiej wyspy oglądać będzie można na antenie Motowizji.

Obecnie rywalizacja podczas Isle of Man TT przypomina w dużym stopniu oryginalny format tej imprezy. Motocykliści nie jadą ze startu wspólnego, tylko są puszczani co dziesięć sekund i muszą w jak najszybszym czasie pokonać wyznaczony dystans.

Do pokonania jest ponad sześćdziesięciokilometrowa pętla wijąca się przez drogi publiczne brytyjskiej wyspy. Sama nitka jest w niemalże identycznej wersji od lat ‘60 minionego wieku. O zwycięstwa walczy się w sześciu kategoriach różniących się typem startujących maszyn – Supersport TT, Sidecar TT, Superbike TT, Superstock TT, Supertwin TT oraz królewskiej Senior TT.

Wakacyjne miesiące z Isle of Man TT to już tradycja na antenie Motowizji. Kibice rok rocznie tłumnie oglądają relacje oraz dokumenty związane z tymi zawodami.

Isle of Man TT towarzyszy nam w Motowizji od samego początku istnienia kanału. Jest to wyjątkowa impreza będąca zaznaczona w kalendarzu każdego motocyklisty oraz która zachwyci każdego mającego benzynę we krwi. Trzeba to zobaczyć, aby przekonać się, jak niesamowite są to zawody. Mam nadzieję, że i kolejne pokolenia zakochają się w rywalizacji na Wyspie Man – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Tegoroczne programy związane z Isle of Man TT będą emitowane od przyszłego wtorku, 6 czerwca, co tydzień o 23:30. Komentować je będzie jeden z najbardziej znanych i cenionych dziennikarzy związanych z wyścigami motocyklowymi w Polsce Michał Fiałkowski.

Udostępnij!