Początek lata NASCAR Cup Series na antenie Motowizji!


Lato to zdecydowanie najgorętsza pora roku, podobnie jeżeli chodzi o lato jest w wyścigach NASCAR Cup Series. Historycznie właśnie w tym okresie pojawiały się dominujące serie przeradzające się w mistrzowskie triumfy, kierowcy udowadniali swoje znaczenie w walce o najważniejszy cel. Podobnie może być w tym roku, o czym w będą mogli przekonać się widzowie Motowizji.

W ostatnich tygodniach kierowcy pucharowej serii NASCAR odwiedzili owal Gateway i tor drogowy w Sonomie, a później udali się na tygodniową przerwę w rywalizacji. Na pierwszym obiekcie swoje duże znaczenie udowodnił Kyle Busch. Kierowca, który w tym roku rozpoczął swoją przygodę z zespołem Richarda Childressa wygrał już trzeci wyścig. Oznacza to, że w szesnastu dotychczasowych wyścigach wywalczył więcej triumfów niż w dwóch ostatnich latach swojej obecności w zespole Joe Gibbs Racing. Busch udowadnia, że jest jednym z faworytów tegorocznej walki o tytuł mistrzowski. W przeszłości zdarzało się już, że kierowcy zdobywali tytuł mistrzowski w pierwszym sezonie po zmianie zespołu. Jednym z takich przypadków jest chociażby triumf Kevina Harvicka w 2014 roku tuż po przejściu z zespołu właśnie Richarda Childressa do zespołu Stewart-Haas Racing.

Rywalizacja w Sonomie przebiegła pod dyktando Martina Truexa Jr. Kierowca Toyoty z numerem #19 wygrał z ogromną przewagą nad resztą stawki. Zespół Joe Gibbs Racing poprawił swoje wyniki na torach drogowych, czego beneficjentem stał się Truex. Było to już jego czwarte zwycięstwo na kalifornijskim obiekcie.

Kolejne dwa tory jakie pojawiają się na mapie topowej serii NASCAR to Nashville Superspeedway i tor uliczny w Chicago. Ten pierwszy, to tri-owal obecny w kalendarzu już od kilku lat. Obiekt jest nieco, krótszy od klasycznych 1.5-milowców oraz posiada betonową nawierzchnię, co czyni go naprawdę unikalnym. Jak dotąd udało się go jednak okiełznać, tylko kierowcom jednego zespołu. Zarówno wyścigi w 2021 jak i w 2022 roku wygrali kierowcy Hendrick Motorsports – Kyle Larson i Chase Elliott. Można zatem stawiać ich w roli faworytów, a szczególnie innego zawodnika zespołu – Williama Byrona. Kierowca Chevroleta #24 zwyciężał w tym roku już trzykrotnie. Posiadając doświadczenie zdobyte przez zespołowych kolegów i wszechstronność pokazywaną na przestrzeni tego roku, może być jednym z topowych faworytów do niedzielnego zwycięstwa.

Rywalizacja na torze ulicznym w Chicago będzie zupełną nowością. Po raz pierwszy w historii pucharowa seria NASCAR pojawi się na torze ulicznym. Obiekt został wytyczony na ulicach w samym centrum Chicago – tuż przy brzegu jeziora Michigan. Ciężko podjąć się tutaj jednoznacznej oceny tego, kto może okazać się faworytem tak specyficznych zmagań. Kierowcy, którzy w przeszłości triumfowali na torach drogowych będą mieli większe szanse, ale dość często najnowszej historii wyścigów NASCAR zdarzało się, że w przypadku pojawienia się zupełnie nowego obiektu w kalendarzu, wszelkie prognozy okazywały się chybione.

Jedno jest natomiast pewne. Podczas rywalizacji w Chicago na torze pojawią się gwiazdy światowego motorsportu. Po raz kolejny w NASCAR zobaczymy Jensona Buttona – mistrza świata Formuły 1, który przed kilkoma tygodniami ścigał się samochodem NASCAR podczas 24-godzinnego wyścigu Le Mans. Na ulicach “wietrznego miasta” pojawi się także nowozelandzki kierowca na co dzień ścigający się w australijskiej serii Supercars. Shane Van Gisbergen – bo o nim mowa, zaliczy debiut w NASCAR Cup Series

Wyścig na torze Nashville Superspeedway na antenie Motowizji w formie retransmisji już w poniedziałek 26 czerwca o godzinie 17:30. Rywalizacja na ulicznym torze w Chicago tydzień później – na żywo w niedzielę 2 lipca o godzinie 23:30. Oba wyścigi skomentują Szymon Tworz i Michał Budziak.

Transmisje NASCAR w Motowizji:

 • NASCAR Cup Series 2023 Nashville Superspeedway – retransmisja wyścigu – poniedziałek, 26 czerwca, godz. 17:30
 • NASCAR Cup Series 2023 Chicago Street Course – transmisja wyścigu – niedziela, 2 lipca, godz. 23:30
 • NASCAR Cup Series 2023 Atlanta Motor Speedway – retransmisja wyścigu – poniedziałek, 10 lipca, godz. 18:00
 • NASCAR Cup Series 2023 New Hampshire Motor Speedway – transmisja wyścigu – niedziela, 16 lipca, godz. 20:30
 • NASCAR Cup Series 2023 Pocono Raceway – transmisja wyścigu – niedziela, 23 lipca, godz. 20:30
 • NASCAR Cup Series 2023 Richmond Raceway – transmisja wyścigu – niedziela, 30 lipca, godz. 21:00

Podsumowania NASCAR w Motowizji:

 • NASCAR Cup Series 2023 Nashville Superspeedway – podsumowanie wyścigu – wtorek, 27 czerwca, godz. 22:20
 • NASCAR Cup Series 2023 Chicago Street Course – podsumowanie wyścigu – wtorek, 4 lipca, godz. 22:20
 • NASCAR Cup Series 2023 Atlanta Motor Speedway – podsumowanie wyścigu – wtorek, 11 lipca, godz. 22:20
 • NASCAR Cup Series 2023 New Hampshire Motor Speedway – podsumowanie wyścigu – wtorek, 18 lipca, godz. 22:20
 • NASCAR Cup Series 2023 Pocono Raceway – podsumowanie wyścigu – wtorek, 25 lipca, godz. 22:20

Udostępnij!