Niespodzianka dla fanów polskiego rallycrossu – VI runda Mistrzostw Polski na żywo w Motowizji


W najbliższy weekend 16 i 17 września w podgrójeckim Słomczynie odbędzie się szósta tegoroczna runda Mistrzostw Polski Rallycross. Motowizja przygotowała dla kibiców tego sportu niezwykłą niespodziankę – wszystkie wyścigi weekendu na Autodromie Słomczyn będzie można oglądać na żywo.

Rallycross to jedna z najpopularniejszych form sportu motorowego w Polsce. Widowiskowe wyścigi na zmiennej nawierzchni przyciągają zawodników już od 14 roku życia, którzy mogą rywalizować bok w bok z weteranami tej dyscypliny. Mistrzostwa Polski Rallycross to jeden z najmocniejszych cykli krajowych w Europie z którego wywodzi się tegoroczny mistrz Europy kategorii Euro RX3 Damian Litwinowicz.

Autodrom Słomczyn jest najbardziej znanym torem rallycrossowym w naszym kraju. To stały punkt kalendarza Mistrzostw Polski, a w przeszłości nieopodal Grójca rywalizowały największe gwiazdy tego sportu podczas rund mistrzostw Europy, kiedy jeszcze nie było mistrzostw świata. Po przebudowie jest to jeden z najbardziej wszechstronnych obiektów motorsportowych w Polsce, gdzie odbywają się zawody nie tylko rallycrossowe, ale również kartingowe, driftingowe, a także odcinki specjalne Rajdu Barbórka.

W związku z rosnącym zainteresowaniem rallycrossem w Polsce, a także popularnością wcześniejszych internetowych transmisji i relacji z każdej rundy MPRC, Motowizja wraz z Autodromem Słomczyn postanowiły pokazać kibicom wszystkie wyścigi VI rundy sezonu, podczas której kibice będą mogli zobaczyć zawodników z Mistrzostw Strefy Europy Centralnej FIA CEZ, a także kierowców walczących o Puchar Polski Autocross. Na liście zgłoszeń jest łącznie 87 zawodników.

– Jesteśmy z polskim rallycrossem od 2018 roku, kiedy to na naszej antenie pojawiły się po raz pierwszy podsumowania zawodów Mistrzostw Polski Rallycross. Sukcesy Damiana Litwinowicza sprawiły, że rallycross trafia do coraz większej ilości polskich domostw i patrząc na zainteresowanie transmisjami z mistrzostw świata, chcemy dać naszym widzom szansę przekonania się na własne oczy co się dzieje w krajowym cyklu – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Sobotnie sesje zawodów w Słomczynie (Q1, Q2, Q3) będą transmitowanie na profilu stacji na Facebooku. Niedzielne zmagania – czwarty bieg kwalifikacyjny, półfinały i finały – dodatkowo będą także na antenie Motowizji.

Podobnie jak w przypadku rajdów, Motowizja w tym roku transmituje Rallycrossowe Mistrzostwa Świata oraz Europy. Najlepsi kierowcy globu wrócą do rywalizacji siódmego i ósmego października w Kapsztadzie w RPA.

Transmisje w sobotę:

10:00 I sesja kwalifikacyjna

12:25 II sesja kwalifikacyjna

15:05 III sesja kwalifikacyjna

Transmisje w niedzielę:

09:30 IV sesja kwalifikacyjna

12:00 półfinały

14:10 finały

16:00 podium

Udostępnij!