Rajd Śląska na koniec sezonu – kalendarz Rajdowych Mistrzostw Europy 2024


WRC Promoter GmbH, promotor Rajdowych Mistrzostw Europy, opublikował harmonogram rywalizacji w sezonie 2024. Polscy kibice mają powody do radości – finał przyszłorocznej rywalizacji będzie miał miejsce na odcinkach specjalnych Rajdu Śląska. Wszystkie rundy FIA ERC zobaczycie w całości na żywo w Motowizji.

Kalendarz Rajdowych Mistrzostw Europy na 2024 rok został mocno zmodyfikowany. Na początek w kwietniu udamy się do Węgier. Będzie to jednak zupełna inna impreza niż ta, która kończyła sezon 2023. Z asfaltowych tras wokół Nyíregyházy Rajd Węgier przeniesie się na szutry w regionie jeziora Balaton. Bazą rywalizacji będzie Veszprém.

Następnie przyjdzie czas na doroczną wyprawę na Kanary. Rajd Wysp Kanaryjskich to już stały punkt kalendarza ERC. Tam będziemy w maju. Miesiąc później udamy się na drugą edycję Królewskiego Rajdu Skandynawii. Pierwszy raz był niezwykle udany, dlatego też ponownie zobaczymy europejską czołówkę w Värmland.

Po czterech latach przerwy, do Rajdowych Mistrzostw Europy powraca Rajd Estonii. W latach 2020-2023 była to niezwykle popularna runda Rajdowych Mistrzostw Świata, tym razem zamieniła się miejscami z łotewskim Rajdem Lipawy.

Druga połowa sezonu będzie stała pod znakiem asfaltów. Na koniec lipca załogi ERC udadzą się do Rzymu, a w sierpniu do Zlínu na kultowy Rajd Barum.

Wielkie powody do radości mają brytyjscy kibice. Co prawda większości kibiców na świecie Walia kojarzy się z lasami, deszczem, mgłą i błotem. Ten obraz chcą zmienić organizatorzy Rali Ceredigion. Impreza odbywająca się od 2019 roku szybko podbiła serca krajowych fanów, a teraz zobaczymy tam w akcji europejską czołówkę.

Najważniejsze dla polskich kibiców jest jednak fakt, że pomimo tego, że ORLEN 80. Rajd Polski będzie rundą Rajdowych Mistrzostw Świata, to w naszym kraju wciąż będą zawody ERC. Na trasach Rajdu Śląska być może poznamy nowych mistrzów Europy. Od 11 do 13 października oczy rajdowego świata będą zwrócone na Katowice.

Kalendarz Rajdowych Mistrzostw Europy 2024:

  1. 12-14 kwietnia – Rajd Węgier (szuter)
  2. 2-3 maja – Rajd Wysp Kanaryjskich (asfalt)
  3. 13-15 czerwca – Królewski Rajd Skandynawii (szuter)
  4. 5-7 lipca – Rajd Estonii (szuter)
  5. 26-28 lipca – Rajd Rzymu (asfalt)
  6. 16-18 sierpnia – Rajd Barum (asfalt)
  7. 30 sierpnia – 1 września – Rali Ceredigion (asfalt)
  8. 11-13 października – Rajd Śląska (asfalt)

Udostępnij!