NASCAR Cup Series intensyfikuje emocje związane z playoffami – kolejne wyścigi na żywo w Motowizji


Walka w fazie Playoff NASCAR Cup Series staje się coraz bardziej intensywna. Kolejne dwa wyścigi przyniosą rozstrzygnięcia w kwestii finałowej ósemki tego sezonu. Kierowcy zmierzą się na ogromnej Talladedze i ciasnym rovalu w Charlotte. Oba wyścigi jak zawsze na żywo w Motowizji.

Zasady fazy playoff w NASCAR Cup Series są jasne. W trakcie dziesięciu wyścigów kierowcy pokonują trzy fazy, gdzie po każdej z nich szanse na mistrzostwo traci czwórka kierowców. Z początkowej szesnastki do finału dociera zatem tylko czterech najlepszych. Aktualnie zawodnicy znajdują się w rundzie, gdzie w walce wciąż jest ich dwunastu. Poprzedni wyścig otworzył tę właśnie rundę i poznaliśmy pierwszego zawodnika, który weźmie udział w tzw. „rundzie ośmiu”.

W minionym tygodniu kierowcy NASCAR Cup Series ścigali się na torze Texas Motor Speedway. W ostatnich latach obiekt w Fort Worth został przebudowany, co nie przypadło do gustu zawodnikom, ale mimo to trzydziesty wyścig tego sezonu zapewnił sporo emocji. Rywalizacja zdominowana była przez Kyle’a Larsona. Kalifornijczyk prowadził przez największą liczbę okrążeń i wyraźnie zaznaczał, że jest najszybszy w tym wyścigu. Popełnił jednak błąd podczas walki z Bubbą Wallacem i w trakcie jednego z restartów wpadł w poślizg i uderzył w bandę. To dało szansę innym, którą wykorzystał William Byron. Samochód z numerem #24 znajdował się na czele tylko podczas ostatnich kilku okrążeń. To jednak pozwoliło Byronowi na zgarnięcie szóstego zwycięstwa w tym roku.

1 października walka przeniesie się na tor Talladega Superspeedway. To największy owal w całym kalendarzu NASCAR Cup Series. Walka na torach tego typu wygląda nieco inaczej. Kierowcy przez cały wyścig jadą w zwartej grupie, a szukanie szansy na progres polega na umiejętnym odnalezieniu się w tym tłoku. Wyścigom w Talladedze towarzyszą nie tylko duże emocje, ale także bardzo często ogromne wypadki zwane  „Big One””. Na superspeedwayach w tego typu zdarzeniach może brać nawet połowa stawki, co czyni rywalizację niezwykle nieprzewidywalną. Pierwszy tegoroczny wyścig na tym obiekcie padł łupem Kyle’a Buscha, który jest teraz pod kreską i musi walczyć o awans do kolejnej fazy.

 „Runda dwunastu”” zostanie zamknięta wyścigiem na rovalu w Charlotte. To specyficzny tor, który łączy w sobie fragmenty klasycznego 1,5-milowego owalu i znajdującego się w jego wnętrzu toru drogowego. Dlatego można uznać, że jest to szósty tor drogowy w tegorocznym kalendarzu. Będzie to wyścig eliminacyjny, po którym w walce pozostanie już tylko czołowa ósemka. Po nieprzewidywalnej Talladedze wielu kierowców może pozostać w Charlotte bez wyjścia, co na pewno przełoży się na nieprzewidywalność i duże emocje związane z walką o najwyższą stawkę. W trzech poprzednich wyścigach na torach drogowych tylko raz wygrywał kierowca, który wciąż bierze czynny udział w tegorocznych playoffach. Był to William Byron, który dojechał pierwszy w Watkins Glen.

Nadchodzące wyścigi NASCAR Cup Series skomentują jak zawsze Michał Budziak i Szymon Tworz. W trakcie rywalizacji na Talladedze w kabinie komentatorskiej pojawi się także gość. Będzie nim była polska zawodniczka Formuły 2, Star Mazda i innych serii wyścigowych – Natalia Kowalska

Wyścig w Talladedze już 1 października na żywo na antenie Motowizji o godzinie 20:00. Rywalizacja w Charlotte tydzień później, 8 października również od godziny 20:00.

Transmisje NASCAR w Motowizji:

  • NASCAR Cup Series 2023 Talladega Superspeedway – transmisja wyścigu – niedziela, 1 października, godz. 20:00
  • NASCAR Cup Series 2023 Charlotte Motor Speedway – Roval – transmisja wyścigu – niedziela, 8 października, godz. 20:00
  • NASCAR Cup Series 2023 Las Vegas Motor Speedway – transmisja wyścigu – niedziela, 15 października, godz. 20:30
  • NASCAR Cup Series 2023 Homestead – Miami Speedway – transmisja wyścigu – niedziela, 22 października, godz. 20:30
  • NASCAR Cup Series 2023 Martinsville Speedway – transmisja wyścigu – niedziela, 29 października, godz. 19:00

Podsumowania NASCAR w Motowizji:

  • NASCAR Cup Series 2023 Talladega Superspeedway – podsumowanie wyścigu – wtorek, 3 października, godz. 22:20
  • NASCAR Cup Series 2023 Charlotte Motor Speedway – Roval – podsumowanie wyścigu – wtorek, 10 października, godz. 22:20
  • NASCAR Cup Series 2023 Las Vegas Motor Speedway – podsumowanie wyścigu – wtorek, 17 października, godz. 22:20
  • NASCAR Cup Series 2023 Homestead – Miami Speedway – podsumowanie wyścigu – wtorek, 24 października, godz. 22:20
  • NASCAR Cup Series 2023 Martinsville Speedway – podsumowanie wyścigu – wtorek, 31 października, godz. 22:20

Udostępnij!