Najdłuższy wyścig sezonu czeka na kierowców NASCAR


Emocje po wyścigu NASCAR Cup Series na torze Circuit Of The Americas jeszcze nie opadły, a na horyzoncie pojawia się już kolejny ekscytujący weekend. Najlepsi kierowcy Ameryki udają się na tor Charlotte Motor Speedway, gdzie w niedzielę odbędzie się najdłuższy wyścig sezonu – Coca-Cola 600. Transmisja jak zawsze na antenie Motowizji.

Koniec maja w pucharowej serii NASCAR wyglądał bardzo podobnie od wielu lat. Rok w rok kierowcy w przedostatni weekend docierali na Charlotte Motor Speedway aby rozegrać tam wyścig All-Star, w którym nagrodą jest milion dolarów, a tydzień później zmierzyć się w najdłuższym i najbardziej wyczerpującym wyścigu sezonu – Coca-Cola 600. W tym roku całość wygląda nieco inaczej i kierowcy do Charlotte – miasta w którym znajduje się siedziba organizacji, wyruszą z Austin, ale sześciusetmilowe zmagania pozostają niezmienne.

Wyścig Coca-Cola 600 jest jedynym wyścigiem w kalendarzu, który podzielony jest na cztery segmenty, i w którym maksymalna liczba punktów do zdobycia to aż 70. Każdy z segmentów liczy sobie dokładnie 100 okrążeń, a sam wyścig rozpoczyna się tuż przed zachodem słońca i kończy długo po zmroku. To prawdziwy test zarówno dla kierowców, jak i ich maszyn. Większość standardowych wyścigów rozgrywanych na torach o długości 1,5 mili kończy się po 400 milach, dłuższy 500 milowy wyścig odbywa się na Atlanta Motor Speedway, ale tutaj dystans jest większy jeszcze o 20%.

Jak dotąd w sezonie 2021 wszystkie wyścigi na 1,5 milowych obiektach były wygrywane przez różnych kierowców. Mamy zatem czterech zwycięzców: Kyle’a Buscha, Ryana Blaney’a, Kyle’a Larsona i Williama Byrona. Rok temu wyścig Coca-Cola 600 z powodu zmian kalendarzowych był siódmą rundą sezonu. Sytuacja wyglądała jednak bardzo podobnie, bo we wcześniejszych rundach na podobnych obiektach żaden z kierowców nie zdołał wygrać więcej niż raz. Same zmagania w Charlotte padły łupem Brada Keselowskiego, który na mecie pokonał Chase’a Elliotta. Najwięcej okrążeń na prowadzeniu spędził jednak Alex Bowman, który ostatecznie ukończył zmagania poza pierwszą piętnastką. O swoje pierwsze zwycięstwo w sześćsetce w niedzielę powalczyć może Denny Hamlin, pozostający liderem klasyfikacji generalnej z ogromną przewagą nad resztą stawki, jednak nie posiada jeszcze żadnego triumfu w sezonie 2021.

Wyścig Coca-Cola 600 odbędzie się już w nocy z niedzieli na poniedziałek o godzinie 24:00. Transmisja na żywo w Motowizji. Komentują Szymon Tworz i Michał Budziak.

Najbliższe transmisje NASCAR na antenie Motowizji:

  • NASCAR 2021 Sonoma Raceway – LIVE – niedziela, 6 czerwca, godz. 22.00
  • NASCAR 2021 Texas Motor Speedway – LIVE– poniedziałek, 14 czerwca, godz. 00.00
  • NASCAR 2021 Nashville Superspeedway – LIVE– niedziela, 20 czerwca, godz. 21.30
  • NASCAR 2021 Pocono Raceway 1 – LIVE– sobota, 26 czerwca, godz. 21.00
  • NASCAR 2021 Pocono Raceway 2 – LIVE – niedziela, 27 czerwca, godz. 21.30

Szymon Tworz

Udostępnij!