Kolejny sezon GT Masters w Motowizji!

adac gt masters 2017

32 samochody siedmiu różnych marek, 18 zespołów, ośmiu byłych i aktualnych mistrzów, kilku debiutantów i starczy dobrzy znajomi. Start 11 sezonu serii już za trzy tygodnie! 29 i 30 kwietnia oglądaj pierwszą rundę na żywo w Motowizji.
Poniżej przedstawiamy kilka istotnych faktów, które powinniście wiedzieć, przed startem nowego sezonu.
Mistrzowskiego tytułu bronić będą Christopher Mies (27 lat, Niemcy) oraz Connor de Philippi (24 lata, USA). Załoga ponownie wystartuje Audi R8 LMS w barwach zespołu Montaplast by Land Motorsport). Nowym „wózkiem” z Neckarsulm pojadą jeszcze m.in. Kelvin van der Linde czy Christopher Haase. Ważna zmiana nastąpiła w zespole Team Zakspeed. W tym sezonie nie będziemy oglądać wspólnie w jednym aucie mistrzów z 2015 roku czyli Sebastiana Ascha i Luki Ludwiga. Asch podpisał kontrakt z ekipą Muecke Motorsport i jego zmiennikiem za kierownicą Mercedesa AMG GT3 będzie aż dwóch kierowców! Stefan Muecke oraz Lucas Auer. Austriak obowiązki kierowcy serii GT Masters będzie dzielił ze startami w serii DTM. Skoro o DTM mowa to w zespole Mercedes-AMG Team HTP Motorsport samochodem z numerem #84 zobaczymy Maximiliana Goetza.
Tak jak w ubiegłym roku w serii GT Masters rywalizować będą dwie kobiety. Niezniszczalna i nie mająca nigdy dość, była zawodniczka serii DTM – Szwajcarka Rahel Frey oraz Szwedka Mikaela Ahlin-Kottulinsky.
Wśród debiutantów, których w tym sezonie w GT Masters będzie aż 15 ciekawie zapowiada się projekt realizowany przez Audi. Ekipa z Ingolstadt wystawi do rywalizacji nowy zespół o nazwie Audi Sport racing academy.
Rozpoczynamy dawkowanie emocji. Tym razem tyle… W przyszłym tygodniu nieco więcej o samochodach i rozwiązaniach technicznych w nich zastosowanych.

Udostępnij!