Drogowa uczta NASCAR Cup Series na antenie Motowizji!


Prawdziwa „drogowa uczta” czeka na fanów NASCAR Cup Series w nadchodzące dwa weekendy. Kierowcy będą ścigali się na legendarnym Indianapolis Motor Speedway w konfiguracji zbliżonej do toru Formuły 1, oraz na klasycznym Watkins Glen International. Na widzów będą czekały konkursy z nagrodami, gość specjalny Mikołaj Sokół, który zasili skład komentatorski w Watkins Glen oraz powracający na tor Shane Van Gisbergen i Jenson Button.


Pucharowa seria NASCAR zbliża się do końca sezonu zasadniczego. Po dwóch nadchodzących wyścigach na torach drogowych i jednym na Daytona International Speedway rozpocznie się tegoroczna faza playoffs. Szans na zwycięstwa jest zatem mało, a tory drogowe budują dodatkową trudność w wywalczeniu sobie awansu do fazy decydującej o mistrzostwie serii. 

W najbliższy weekend kierowcy będą ścigali się na drogowej konfiguracji Indianapolis Motor Speedway. Nitka toru zbliżona jest do tej, na której przed kilkunastoma laty odbywała się Grand Prix Formuły 1. W dwóch poprzednich sezonach na tym klasycznym torze wygrywali AJ Allmendinger i Tyler Redick. O ile ten drugi ma już zapewniony awans do playoffów, to Allmendinger z pewnością w Indianapolis wypatruje swojej szansy na awans do tej fazy. Kierowca Chevroleta z numerem #16 liczył się w walce o zwycięstwo w obu ostatnich wyścigach i może być to dla niego ostatnia nadzieja. Do stawki NASCAR podczas tego wyścigu powróci gwiazda z Nowej Zelandii, a więc Shane Van Gisbergen. Zwycięzca rywalizacji z Chicago wystartuje w NASCAR po raz drugi w karierze. Nie będzie on jednak jedynym gościem. Obok Gisbergena na torze pojawi się inny kierowca Supercars Brodie Kostecki, a także Mistrz Świata Formuły 1 Jenson Button i Kamui Kobayashi. 

Tydzień później kierowcy w dalszym ciągu będą skręcali w prawo. Tym razem na legendarnym torze Watkins Glen International. To jeden z najbardziej „objeżdżonych” przez kierowców NASCAR torów drogowych, który pojawia się w kalendarzu serii od kilku dekad. Rok temu w Watkins Glen zwyciężył Kyle Larson. Transmisję tego wyścigu na antenie Motowizji uświetni gość specjalny, czyli Mikołaj Sokół, który wspólnie z naszymi komentatorami poprowadzi transmisję. 

Podczas obu nadchodzących wyścigów NASCAR Cup Series na widzów Motowizji będą czekały konkursy z nagrodami w postaci gadżetów NASCAR. Komentatorzy będą zadawali pytanie konkursowe na antenie w okolicy końca pierwszego segmentu wyścigów. 

Transmisja z Indianapolis na żywo już 13 sierpnia o godzinie 20:30, natomiast rywalizacja w Watkins Glen 20 sierpnia o godzinie 21:00 – wyłącznie na antenie Motowizji. Oba wyścig skomentują Szymon Tworz i Michał Budziak, a podczas rywalizacji na Watkins Glen dołączy do nich Mikołaj Sokół.

Transmisje NASCAR w Motowizji:

  • NASCAR Cup Series 2023 Indianapolis Road Course – transmisja wyścigu – niedziela, 13 sierpnia, godz. 20:30
  • NASCAR Cup Series 2023 Watkins Glen Int’l – transmisja wyścigu – niedziela, 20 sierpnia, godz. 21:00
  • NASCAR Cup Series 2023 Daytona International Speedway – transmisja wyścigu – niedziela, 27 sierpnia, godz. 01:00

Podsumowania NASCAR w Motowizji:

  • NASCAR Cup Series 2023 Indianapolis Road Course – podsumowanie wyścigu – wtorek, 15 sierpnia, godz. 22:20
  • NASCAR Cup Series 2023 Watkins Glen Int’l – podsumowanie wyścigu – wtorek, 22 sierpnia, godz. 22:20

NASCAR Cup Series 2023 Daytona International Speedway – podsumowanie wyścigu – wtorek, 29 sierpnia, godz. 22:20

Udostępnij!