WYŚCIGI NASCAR NA ŻYWO, TYLKO W MOTOWIZJI!


Motowizja zaprasza na kolejny sezon wyścigów NASCAR, który w tym roku wraca pod nazwą Monster Energy NASCAR Cup Series. Na fanów czeka wiele zmian, które sprawią, że rywalizacja będzie jeszcze bardziej emocjonująca. Pierwsza transmisja wyścigu inaugurującego nowy sezon z toru Daytona International Speedway odbędzie się w niedzielę, 26 lutego, o godz. 20.00.

Początek sezonu – wyścig Daytona 500
Sezon 2017 rozpocznie się tradycyjnie w Daytona Beach na Florydzie, gdzie rozegrane zostaną: wyścig niepunktowany Advance Auto Parts Clash, wyścigi kwalifikacyjne oraz inaugurujący zmagania o punkty – wyścig Daytona 500. Wszyscy fani przez 40 tygodni w roku, będą mogli śledzić NASCAR na antenie Motowizji, która transmituje zmagania najlepszych kierowców już drugi rok. Sama seria zyskała nowego sponsora tytularnego, firmę Monster Beverage Corporation i funkcjonować będzie pod nazwą Monster Energy NASCAR Cup Series. Zmiana ta ma przyciągnąć młodszych fanów oraz unowocześnić organizację.
– Daytona 500 to jeden z najbardziej prestiżowych wyścigów samochodowych na świecie. Tę nazwę można śmiało postawić obok takich klasyków jak Indianapolis 500, GP Monako czy Six Hours Of The Glen. Każdy z kierowców, którzy przystępują do tego wyścigu, ma wizję siebie dzierżącego trofeum Harley’a J. Earla. Aby dotrzeć do tego momentu, każdego z nich czeka jednak ogrom walki oraz potężna presja i tylko siła determinacji i pewna doza szczęścia może im pomóc w osiągnięciu celu. To buduję magię wyścigu Daytona 500 i czyni go tak niesamowitym widowiskiem za każdym razem. W tym roku dodatkowym elementem rozbudzającym ciekawość i zwiększającym emocje z pewnością będzie nowy format wyścigu, czyli rywalizacja podzielona jest na trzy części. Nie zapominajmy o debiutantach takich jak Eric Jones czy Daniel Suarez, dla których Daytona 500 będzie początkiem drogi w pucharowej serii. Pierwszy oficjalny wyścig Monster Energy Cup Series to także szansa na pokazanie się dla nowego sponsora, który w ogólnym obrazie wyścigów NASCAR z pewnością będzie chciał dodać coś od siebie – mówi Szymon Tworz.
– Tegoroczny sezon Monster Energy NASCAR Cup Series to początek nowej ery w wyścigach, które w Polsce, będziemy mogli śledzić, na żywo tylko w Motowizji. Start kolejnego sezonu będzie spektakularny i to nie tylko dlatego, że czołowa seria wyścigowa przeszła całkowity rebranding, ale z powodu zmian formatu rozgrywania samych wyścigów. Zapraszam już w najbliższą niedzielę, na wyścig inaugurujący sezon 2017 – dodaje Krzysztof Mikulski, Prezes Motowizja Sp. z o. o.
Zmiana formatu wyścigów
W nowym sezonie Monster Energy NASCAR Cup Series każdy liczący się w klasyfikacji generalnej wyścig, będzie podzielony na trzy etapy. To ile będą trwały etapy, będzie uzależnione od toru, na jakim jest rozgrywany wyścig, a także od długości samego wyścigu. Po pierwszych dwóch etapach będą następowały neutralizacje i kilkuminutowe przerwy. Kierowcy, którzy zakończą pierwsze dwa etapy w Top 10 otrzymają dodatkowe punkty do klasyfikacji generalnej. Zwycięzca otrzyma dziesięć punktów, każdy kolejny o jeden punkt mniej. Ponadto zwycięzca etapu otrzyma jeden punkt doliczany do specjalnej klasyfikacji punktów play-off. Punkty zbierane w klasyfikacji play-off będą doliczone do ogólnego dorobku kierowcy po rozpoczęciu fazy play-off — oczywiście, jeżeli dany kierowca będzie brał w niej udział. Koniec ostatniego etapu będzie także końcem wyścigu. Zwycięzca wyścigu otrzyma czterdzieści punktów do klasyfikacji generalnej, a także pięć punktów play-off. Pozostali kierowcy otrzymają jedynie punkty do klasyfikacji generalnej. Od 35 za drugie miejsce, aż do 1 za pozycje od trzydziestej szóstej do czterdziestej.
Nowością będzie brak punktów bonusowych za prowadzenie w trakcie wyścigu, a także oficjalny tytuł dla najlepszego kierowcy sezonu regularnego, czyli tego etapu, w którym kierowcy walczą o punkty aby przedostać się do Play-off. Zmiany te mają zapewnić jeszcze bardziej emocjonujące wyścigi.
Cotygodniowe, godzinne podsumowania zmagań kierowców w Monster Energy NASCAR Cup Series emitowane będą, począwszy od 28 lutego, we wtorki, o godz. 22:00, w paśmie MotoTrend.
Lutowe nowości w Motowizji:
Monster Energy NASCAR Cup Series – wyścig inaugurujący nowy sezon z toru Daytona International Speedway: niedziela, 26 lutego, godz. 20:00.
Isle of Man 2016 TT – w każdy poniedziałek o 20:40 w Motowizji
AutoSpeed – w każdy poniedziałek o 22:00 w Motowizji

Motowizja to kanał dla wszystkich pasjonatów motoryzacji. W ofercie ma ponad 10 produkcji polskich oraz ponad 30 wyselekcjonowanych europejskich i amerykańskich formatów. To wyjątkowa telewizja, która przez 24 godziny na dobę daje Ci pełen obraz świata motoryzacji. Kanał prezentuje spojrzenie na technologię, ekologię oraz nowości świata motoryzacji, a także niezapomniane spotkania z legendami i klasykami. Stacja oferuje interesujące polskie programy, zarówno dla wielbicieli czterech (Motojazda – Garaż Motowizji, gdzie nowości na drogach testuje Marek Wieruszewski, Łukasz Siudak z najciekawszymi wydarzeniami z motosportu – w Motowizja Sport News oraz Piotr Zelt z programem Na Osi prezentującym ciężką motoryzację) jak i dwóch kółek (Motoślad, którego gospodarzem jest Aleksander ‘Ostry’ Ostrowski, Akademię AJP czyli zabawa z enduro oraz Przyjazne Motocyklistom – program prowadzony przez Roberta Skawińskiego i Darka Felis-Obryckiego). Motowizja to także wielkie sportowe emocje: jedyne w polskiej telewizji transmisje z wyścigów serii Monster Energy NASCAR Cup Series, DTM, ADAC GT Masters – komentowane przez Łukasza Siudaka, Natalię Kowalską i Szymona Tworza, a także relacje z rajdów WRC, wyścigów Formuły E, Porsche Carrera Cup, Audi TT Cup.

Motowizja dociera do ponad 4 mln gospodarstw domowych, czyli do 12 milionów Polaków osiągając zasięg techniczny na poziomie 30%. Obecnie Motowizja jest dostępna w dystrybucji satelitarnej na platformie nc+ na pozycji 124, w Orange TV – pozycja 128 oraz 136, w jakości HD w UPC – pozycja 516 oraz 572, w Vectra – pozycja 215, w Multimedia Polska – kanał 127 oraz w sieci TOYA na kanale 32, w ofercie PLAY NOW a także w innych sieciach kablowych, m.in. Elsat, Echostar, Evio, InterArena, Emtronik, Videostar. Wyłącznym dystrybutorem kanału jest Frame by Frame.

www.motowizja.pl
www.facebook.com/motowizja

Kontakt dla mediów:
Aleksandra Iwaniuk – tel. +48 669 507 492, e-mail: a.iwaniuk@agencjafaceit.pl

Udostępnij!