Ruszyły zapisy do Avalon Extreme GT Challenge – ogólnopolskich rozgrywek e-sportowych dla wszystkich


Fundacja Avalon, realizująca projekt sportów extremalnych Avalon Extreme, łączy siły z Polską Ligą Esportową i agencją ProMasters League i zaprasza wszystkich fanów motorsportu do wzięcia udziału w emocjonujących zawodach racingowych online!

Avalon Extreme GT Challenge

Avalon Extreme w ramach, którego stworzono pierwszą ligę racingową dla osób z niepełnosprawnością, zaprasza do przygody w wirtualnym świecie wszystkich zapalonych gamerów. Avalon Extreme GT Challenge to wyjątkowe wydarzenie, realizowane w myśl idei „Prawdziwy sport jest jeden”. Zawodnicy ścigać się będą w grze Gran Tourismo Sport na platformie PlayStation w dwuosobowych zespołach, składających się z osoby sprawnej i osoby z niepełnosprawnością. Przed zawodnikami 3 etapy sportowej rywalizacji: eliminacje, półfinał oraz finał, podczas którego wyłonieni zostaną Mistrzowie Avalon Extreme GT Challenge!

Rok 2022 zaczynamy z przytupem. Avalon Extreme wchodzi do świata e-sportu, a dzięki wsparciu partnerów takich jak Polska Liga Esportowa, ProMasters League, ESPOT i Motowizja robimy to w prawdziwie profesjonalnym stylu. Organizując Avalon Extreme GT Challenge, chcemy udowodnić, na kolejnym już polu, że w sporcie bariery nie istnieją, a tym bardziej nie ma ich w e-sporcie. Sportowa rywalizacja, emocje i satysfakcja z osiąganych sukcesów są dostępne dla każdego.

Aleksandra Kogut, organizatorka imprezy 

Jak dołączyć do gry?

W racingowym wyzwaniu udział mogą wziąć wszystkie zainteresowane osoby niezależnie od stopnia sprawności. Zawodnicy mogą zgłaszać się w parach lub indywidualnie. W przypadku indywidualnych zgłoszeń zawodnicy zostaną połączeni w zespoły w drodze losowania. Zgłoszenia przyjmowane są przez formularz dostępny pod linkiem:

>>> Zapisz się! <<<

Etapy racingowych rozgrywek

Organizatorzy wydarzenia podzielili zawody na trzy etapy. Pierwszym etapem są eliminacje. Podczas nich zawodnicy mają trzy dni na przejechanie wybranej trasy w formule TimeAttack i przesłanie swoich najlepszych czasów do organizatora. Następnie osiem najlepszych teamów zostanie zaproszonych półfinału, podczas którego wyścig odbędzie się online, w formule multiplayer, a zawodnicy ścigać się będą w czasie rzeczywistym. Do finału trafi tylko pięć najszybszych zespołóworaz jeden, na zasadzie “wilczego biletu”, który osiągnie najlepszą czasówkę we wszystkich dotychczasowych przejazdach. Regulamin rozgrywek dostępny jest pod linkiem.

Finał w profesjonalnej arenie gamingowej

Szczęśliwcy, którzy zakwalifikują się do wyścigu finałowego zostaną zaproszeni przez organizatorów do prawdziwej areny gamingowej – ESPORT SPOT, na warszawskim Powiślu. Impreza finałowa Avalon Extreme GT Challenge odbędzie się̨ stacjonarnie 12 lutego 2022.  Finał będzie miał charakter imprezy otwartej, a zawodnikom w ich zmaganiach kibicować będzie widownia.  Poza sportowymi emocjami, dla wszystkich uczestników imprezy przewidziano dodatkowe atrakcje, jak np. możliwość przejęcia sterów Hooligana, czyli Hyundai i20 WRC Proto, jedynego auta wyścigowego prowadzonego za pomocą 2 joysticków czy odwiedzenia stoisk promocyjnych partnerów i sponsorów wydarzenia. Wszyscy Ci, którzy nie będą mogli być z nami w tym dniu w Warszawie, będą mogli śledzić wyścig na kanale Motowizja. Całe wydarzenie będzie relacjonowane w formie live streamingu z profesjonalnym komentarzem i studiem, w którym gościć będą znani sportowcy i influencerzy. Dla 3 drużyn, które zdobędą najlepszy czas w wyścigu finałowym przewidziano atrakcyjne nagrody.

Udostępnij!