Motowizja: podsumowanie tygodnia #08

motowizja podsumowanie tygodnia 08

Sebastian Vettel wygrał pierwszy wyścig sezonu Formuły 1, Grand Prix Australii na torze Albert Park w Melbourne. Kierowca Ferrari wykorzystał pojawienie się na torze wirtualnego samochodu bezpieczeństwa, dzięki czemu mógł zjechać na wymianę opon i ostatecznie znaleźć się przed obecnym mistrzem świata, Lewisem Hamiltonem z Mercedesa. Trzecie miejsce na mecie zajął drugi kierowca Ferrari, Kimi Raikkonen.

DS Performance jako pierwszy producent w Formule E pochwalił się shakedownem nowego bolidu wraz ze swoim pakietem napędowym. Za kierownicą siedział były kierowca serii, Stephane Sarrazin. W tym tygodniu na hiszpańskim torze Monteblanco mają odbyć się pierwsze wspólne testy na których pojawić się mają prawie wszyscy producenci.

Amerykańska firma J.D. Power przygotowała ranking aut, które sprawiają najmniej problemów w trzy lata po zakupie. Najlepszy rezultat osiągnęły Lexus i Porsche (po 110 odnotowanych problemów na 100 aut). Auta wyprodukowane przez Toyota Motor Corporation wygrało w 10 z 18 kategoriach, a Toyota Camry okazała się modelem z najmniejszą ilością zanotowanych problemów. Na szarym końcu listy znalazł się Fiat z 298 odnotowanymi problemami na 100 aut. Najczęstszymi zgłaszanymi problemami było parowanie urządzeń Bluetooth oraz błędne rozpoznawanie głosu.

Zakończyła się wyprawa Pub2Pub. Ben Coombs przejechał ponad 32 tysiące kilometrów w TVR Chimaera. Jak sama nazwa wskazuje, celem Coombsa było przejechanie od jednego pubu do drugiego. Jego wyprawa ruszyła na wyspie Svalbard, gdzie jest najbardziej położony na północ pub na świecie, następnie przejechał w sumie przez 23 państwa (w międzyczasie przepłynął statkiem z Southampton do Stanów Zjednoczonych), by dojechać do Tierra Del Fuego, gdzie znajduje się pub położony najdalej na południe.

Jeżeli stan licznika ma dla Was znaczenie przy kupnie auta, to jest niesamowita okazja. W przyszłym miesiącu w Houston odbędzie się licytacja dwóch Fordów GT z 2005 i 2006 roku. Łącznie przejechały nieco ponad 7 kilometrów. Niestety, kupno takiego auta będzie wiązało się ze sporym wydatkiem, prawdopodobnie około 350 do 400 tysięcy dolarów.

Udostępnij!