MOTOWIZJA PATRONEM MEDIALNYM RAJDU POLSKI HISTORYCZNEGO I RAJDU POLSKI NOWYCH ENERGII

Rajd Polski Historyczny_Motowizja

Od 29 sierpnia do 1 września odbywać się będzie siódma edycja Rajdu Polski Historycznego. W tym roku najważniejszej imprezie w jeździe na regularność towarzyszyć będzie pierwszy w historii Rajd Polski Nowych Energii. Motowizja objęła patronatem medialnym obie imprezy.

Rajd Polski Historyczny

O prestiżu Rajdu Polski Historycznego świadczy fakt, że wśród startujących jest wiele zgłoszeń spoza naszego kraju. Na trasach wokół Wieliczki będą rywalizować nie tylko najlepsze polskie załogi w rajdach na regularność, jak mistrzowie Polski w Historycznych Rajdach na Regularność Stanisław i Anna Postawkowie, czy zeszłoroczni zwycięzcy Rajdu Polski Historycznego, Marcin i Mateusz Stryczakowie, ale także czołowe europejskie pary z Christianem Crucifixem i Josephem Lambertem na czele.

Rok temu zawodnicy mieli do przejechania prawie tysiąc kilometrów, z czego prawie sześćset stanowiły próby Testu na Regularność. Tym razem łączna trasa rajdu wynosi ponad tysiąc trzysta pięćdziesiąt kilometrów, w tym prawie osiemset to odcinki RT.

Po raz pierwszy – Rajd Polski Nowych Energii

W tym roku po raz pierwszy odbędzie się Rajd Polski Nowych Energii, który jest eliminacją FIA E-Rally Regularity Cup. Na liście zgłoszeń nie mogło zabraknąć jednego z najlepszych w tej dziedzinie, Artura Pruska, który będzie pilotowany przez innego znakomitego kierowcę w rajdach alternatywnych źródeł energii, Łukasza Nytko.

Start 29 sierpnia w Krakowie

Rajd tradycyjnie rozpocznie się na Rynku Głównym w Krakowie. Następnie odbędą się trzy nocne odcinki na trasie od Rudawy do Cholerzyna.

– Jako Motowizja wspieramy rajdy na regularność już od dłuższego czasu. Uważamy, że jest to, atrakcyjna dyscyplina sportu samochodowego zarówno dla widzów, jak i startujących. Rajd Polski Historyczny to niezwykle renomowana impreza nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Bardzo dobrze, że powstał także Rajd Polski Nowych Energii. Takie wydarzenie może bardzo pomóc w promocji samochodów z alternatywnymi źródłami energii. Jako, że sam od kilku lat startuję w rajdzie, wiem jak wymagające są odcinki Rajdu Polski Historycznego. W tym roku postanowiłem sprawdzić się za kierownicą samochodu elektrycznego w ramach Rajdu Polski Nowych Energii – mówi Krzysztof Mikulski, Prezes Motowizji.

Czwartek będzie krytycznym dniem rajdu. Pierwsze załogi ruszą spod Solnego Miasta w Wieliczce o godzinie 9:00, by zakończyć jazdę przed 2:00 w nocy następnego dnia. Startujący będą mieli przed sobą ponad pięćset siedemdziesiąt kilometrów do pokonania i prawie czternaście godzin jazdy z przerwami na odpoczynek w Czchowie, Starym Sączu, Gorlicach i Żegocinie.

Kolejnego dnia załogi udadzą się w kierunku Podhala. Do przejechania będzie w sumie niecałe czterysta kilometrów, a trasa będzie biegła przez takie miejscowości jak Biały i Czarny Dunajec czy Kasinka Mała.

W sobotę nastąpi ostatnia faza rajdu. Trasa ostatniego etapu liczy sobie ponad dwieście kilometrów, a meta będzie w Muzeum Lotnictwa w Krakowie, gdzie odbędzie się także wystawa pojazdów zabytkowych z okazji 110-lecia Automobilklubu Krakowskiego.

Po raz siódmy startujemy z Rynku Głównego w Krakowie, dzięki pomocy miasta Krakowa. Miejsce to zachwyca swoim urokiem zawodników z kraju i świata. W tym roku startujący będą mieli więcej odcinków nocnych. Po raz pierwszy ruszamy z edycją Rajdu Polski Nowych Energii w formule Mistrzostw Europy. Do rywalizacji staną zawodnicy z czołówki Europy jadący Teslą S90D, Renault Zoe, Kią Soul, Fiatem 500e, Volkswagenem eGolf czy Nissanem Leaf. Na starcie zobaczymy również hybrydowe Toyoty Auris jadące w Toyota Media Cup. Zapraszamy wszystkich 29 sierpnia o godz. 17:30 na Rynek Główny i 1 września do Muzeum Lotnictwa o godz.14:00, gdzie będzie meta rajdów” – mówi Erwin Meisel, dyrektor Rajdu Polski Historycznego.

Motowizja to kanał dla wszystkich pasjonatów motoryzacji. W ofercie ma ponad 10 produkcji polskich oraz ponad 30 wyselekcjonowanych europejskich i amerykańskich formatów. To wyjątkowa telewizja, która przez 24 godziny na dobę daje Ci pełen obraz świata motoryzacji. Kanał prezentuje spojrzenie na technologię, ekologię oraz nowości ze świata motoryzacji, a także niezapomniane spotkania z legendami i klasykami. Stacja oferuje interesujące polskie programy, zarówno dla wielbicieli czterech (Motojazda – Garaż Motowizji, gdzie nowości na drogach testuje Marek Wieruszewski, Piotr Zelt z programem Na Osi prezentującym ciężką motoryzację, Auto na wybiegu – program, w którym moda łączy się z motoryzacją czy Auto portret Ostrego – nowy format Aleksandra Ostrowskiego) jak i dwóch kółek (Motoślad, którego gospodarzem jest również Aleksander ‘Ostry’ Ostrowski oraz Przyjazne Motocyklistom – program prowadzony przez Roberta Skawińskiego i Olgę Kutz). Motowizja to także wielkie sportowe emocje: jedyne w polskiej telewizji transmisje z wyścigów serii Monster Energy NASCAR Cup Series, ADAC GT Masters, ADAC TCR Germany, Porsche Carrera Cup Germany , Euroformula Open – komentowane przez Michała Budziaka i Szymona Tworza, a także relacje z wyścigów Formuły E, FIA ERC, FIA WTCR, FIM EWC, IOM.
Motowizja dociera do ponad 4 mln gospodarstw domowych, czyli do 12 milionów Polaków osiągając zasięg techniczny na poziomie 30%. Motowizja jest dostępna w dystrybucji satelitarnej na platformie nc+ na pozycji 124,
w Orange TV – pozycja 128 oraz 136, w sieciach kablowych: UPC – pozycja 516 oraz 572, w Vectra – pozycja 215,
w Multimedia Polska – kanał 127, w TOYA na kanale 32, w Netii na kanale 81 oraz w Inea na kanale 532 jak również w ofercie PLAY NOW w pakiecie Ekstra i Sport oraz w player.pl – pakiet Moto, a także w innych sieciach kablowych, m.in. Elsat, Echostar, Evio, InterArena, SGT, WP Pilot. Wyłącznym dystrybutorem kanału jest Frame by Frame.
www.motowizja.pl
www.facebook.com/motowizja
www.youtube.com/c/motowizjahd

Kontakt dla mediów:
Aleksandra Karwacka – tel. +48 669 507 492, e-mail: a.karwacka@agencjafaceit.pl

Udostępnij!