MOTOWIZJA patronem medialnym Motul HRSMP


Biuro Sportu i Turystyki PZM i Motowizja zawarły porozumienie, na mocy którego Motowizja objęła Motul Historyczne Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski swym Patronatem Medialnym. Dzięki temu relacje z wszystkich 6 rund Motul HRSMP w sezonie 2017 zobaczymy na antenie Motowizji.

Cykl, który jeszcze niedawno uznawany był za beniaminka Polskiej sceny rajdowej, którego przyszłość wielu uważało za niepewną. W sezonie 2017 cykl uzyskał rangę Mistrzostw Polski, stając się drugim pod względem rangi cyklem rajdowym w Polsce. Pozyskał doskonałego sponsora tytularnego – niekwestionowanego lidera branży olejowej w dziedzinie sportu motorowego – firmę MOTUL. Dziś HRSMP zyskuje to czego mu najbardziej brakowało: strategicznego Partnera Medialnego – motoryzacyjny kanał telewizyjny – Motowizję.

Komentując to wydarzenie, Mirosław Miernik – Koordynator cyklu HRSMP z ramienia GKSS PZM powiedział: – Z naszego punktu widzenia Motowizja jest wprost wymarzonym partnerem medialnym dla HRSMP. Dla HRSMP, to jest przełomowe wydarzenie, którego wagi i wpływu na przyszłość HRSMP nie da się przecenić. Tak naprawdę, historia HRSMP zaczyna się dopiero dziś.

– Po rywalizacji na regularność, którą kibice mogli oglądać w Motowizji w sezonie 2016, rozszerzamy ofertę programową stacji o kolejną serię. Niezmiernie miło mi poinformować, że Historyczne Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski “wjeżdżają” do Motowizji. Emocji z pewnością nie zabraknie! To bardzo prestiżowa rywalizacja prawdziwych miłośników rajdów, pasjonatów prędkości i samochodów, o których niektórzy już zapomnieli. Dzięki zaangażowaniu takich ludzi rajdy są ponadczasową dyscypliną nawet w dobie nowoczesności. Ponadto to będzie doskonała lekcja historii dla młodszych widzów oglądających kanał – przekonuje prezes Motowizji – Krzysztof Mikulski.

Motowizja to jedyny dedykowany sportom motorowym kanał, powszechnie dostępny w sieciach kablowych, przez satelitę oraz on-line, o ogromnej, wielomilionowej widowni. Tylko na antenie Motowizji możemy zobaczyć obszerne relacje ze wszystkich najważniejszych samochodowych i motocyklowych cyklów sportowych w Europie i na Świecie. Bardzo wiele czasu antenowego dedykuje historii sportów motorowych prezentując największe postacie świata rajdów i wyścigów, zarówno kierowców jak i konstruktorów. Cały cykl programów poświęcony jest historii motoryzacji, w tym historii rajdów WRC, pokazując unikalne materiały filmowe z niezwykle interesującym komentarzem. To jest kanał telewizyjny dla prawdziwych fanów sportów motorowych, którzy na tym sporcie się znają i oczekują nie migawek, a tego właśnie co oferuje Motowizja – obszernych relacji, fantastycznych ujęć filmowych opatrzonych komentarzem, nie „rajdowych celebrytów”, a prawdziwych fachowców. Teraz Polscy kibice będą mieli możliwość zapoznania się i śledzenia przez cały sezon rajdowych zmagań zawodników HRSMP.

Kibice zobaczą w Motowizji obszerne relacji ze wszystkich 6 rund HRSMP, rozgrywanych na najbardziej, historycznych, kultowych trasach rajdowych w Polsce: od Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza z najpiękniejszym w Europie nocnym odcinkiem prowadzącym przez Stare Miasto w Wieliczce przez arcytrudne trasy Rajdu Elmot w Górach Sowich, wąskie i kręte trasy Rajdu Rzeszowskiego, słynne górskie odcinki specjalne Rajdu Dolnośląskiego, najbardziej historyczne, bardzo technicznie wymagające trasy Rajdu Wisły oraz znane z GSMP górskie odcinki Podkarpacia. W tych rajach, z których dwa łączone są z RSMP wystartuje kilkadziesiąt legendarnych rajdówek znanych z historii WRC na trasach całej Europy. Od kultowych Audio Quattro, przez Fordy Escorty RS, Subaru Legacy, całą gamę Fiatów Abarth, Toyoty, Mazdy, Triumphy, Porsche, BMW, Mercedesy, do naszych Polonezów oraz Fiatów 126p i 125p, Lady , Trabantów i Wartburgów. Takiej gamy topowo przygotowanych do rajdów wg oryginalnych homologacji samochodów nie da się zobaczyć nigdzie indziej. HRSMP to prawdziwy trwający cały sezon festiwal historii rajdów i to nie w muzeum, a na najprawdziwszych trasach rajdowych w najprawdziwszej sportowej rywalizacji.
Zapraszamy wszystkich na relacje z HRSMP na antenie Motowizji.

Motowizja to kanał dla wszystkich pasjonatów motoryzacji. W ofercie ma ponad 10 produkcji polskich oraz ponad 30 wyselekcjonowanych europejskich i amerykańskich formatów. To wyjątkowa telewizja, która przez 24 godziny na dobę daje Ci pełen obraz świata motoryzacji. Kanał prezentuje spojrzenie na technologię, ekologię oraz nowości świata motoryzacji, a także niezapomniane spotkania z legendami i klasykami. Stacja oferuje interesujące polskie programy, zarówno dla wielbicieli czterech (Motojazda – Garaż Motowizji, gdzie nowości na drogach testuje Marek Wieruszewski, Łukasz Siudak z najciekawszymi wydarzeniami z motosportu – w Motowizja Sport News oraz Piotr Zelt z programem Na Osi prezentującym ciężką motoryzację) jak i dwóch kółek (Motoślad, którego gospodarzem jest Aleksander ‘Ostry’ Ostrowski, Akademię AJP czyli zabawa z enduro oraz Przyjazne Motocyklistom – program prowadzony przez Roberta Skawińskiego i Darka Felis-Obryckiego). Motowizja to także wielkie sportowe emocje: jedyne w polskiej telewizji transmisje z wyścigów serii Monster Energy NASCAR Cup Series, DTM, ADAC GT Masters – komentowane przez Łukasza Siudaka, Natalię Kowalską i Szymona Tworza, a także relacje z rajdów WRC, wyścigów Formuły E, Porsche Carrera Cup, Audi TT Cup.
Motowizja dociera do ponad 4 mln gospodarstw domowych, czyli do 12 milionów Polaków osiągając zasięg techniczny na poziomie 30%. Obecnie Motowizja jest dostępna w dystrybucji satelitarnej na platformie nc+ na pozycji 124, w Orange TV – pozycja 128 oraz 136, w jakości HD w UPC – pozycja 516 oraz 572, w Vectra – pozycja 215, w Multimedia Polska – kanał 127 oraz w sieci TOYA na kanale 32, w ofercie PLAY NOW oraz player.pl, a także w innych sieciach kablowych, m.in. Elsat, Echostar, Evio, InterArena, Emtronik, Videostar. Wyłącznym dystrybutorem kanału jest Frame by Frame.

www.motowizja.pl
www.facebook.com/motowizja

HRSMP
Historyczne Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski
www.facebook.com/koordynator.hrsmp/
http://www.pzm.pl/

Udostępnij!