Co to jest Monster Energy NASCAR All-Star Race?


Monster Energy NASCAR All-Star Race to drugi po Advance Auto Parts Clash “towarzyski” wyścig w sezonie Monster Energy NASCAR Cup Series.

Od lat jest to jedno z ciekawszych wydarzeń w każdym sezonie. W wyścigu All-Star mogą wziąć udział kierowcy, którzy w poprzednim sezonie i na początku aktualnego odnieśli wyścigowe zwycięstwo. Na starcie mogą pojawić się także aktywni kierowcy, którzy w przeszłości triumfowali w wyścigu All-Star lub zdobyli mistrzostwo serii w przeszłości, a także zwycięzca segmentu i całego wyścigu The Monster Energy Open, który odbywa się tuż przed wyścigiem All-Star i zwycięzca internetowego głosowania fanów.

All-Star Race nie zalicza się do klasyfikacji generalnej, wykorzystuje zupełnie inny format i dosyś często stosuje się także specjalne zmiany w przepisach NASCAR. W tym roku wyścig będzie składał się z czterech segmentów. Pierwsze trzy będą liczyć dwadzieścia okrążeń, a ostatni dziesięć. Zmianą w przepisach będzie wprowadzenie dwóch typów opon o różnych twardosciach mieszanki: podstawowej i opcjonalnej. Z punktu widzenia kierowców najciekawszą rzeczą jest chyba jednak nagroda finansowa. Zawodnik, który przetnie linię mety jako pierwszy zwiększy swój stan konta o milion dolarów. Każdy kolejny odejdzie z kwitkiem. All-Star Race już w nocy z 20 na 21 maja dokładnie o północy!

https://www.youtube.com/watch?v=52ut-hNF9i4

Udostępnij!