Marcin Gagacki pierwszym liderem Rajdu Świdnickiego-Krause


Marcin Gagacki i Marcin Bilski nie mogli sobie wyobrazić lepszego rozpoczęcia Rajdu Świdnickiego-Krause. Załoga Oponeo Motorsport była najszybsza na otwierającym zmagania, oblężonym przez kibiców, miejskim oesie w Świdnicy.

Gagacki i Bilski wygrali odcinek specjalny w klasyfikacji generalnej już w swoim pierwszym starcie samochodem R5 w rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na wymagającej precyzyjnej jazdy, śliskiej nawierzchni pierwszej próby Rajdu Świdnickiego-Krause, reprezentanci Oponeo Motorsport pokonali doświadczonych zawodników, którzy mają za sobą już wiele startów w samochodach klasy R5.

Jutro zawodnicy będą rywalizować na siedmiu oesach. W sumie czeka ich 67,6 km zaciętego ścigania na trasach w Górach Sowich.

Marcin Gagacki: – Na początku trudno było mi w to uwierzyć – pierwszy start w Mistrzostwach Polski samochodem R5 i od razu wygrany odcinek! Cieszę się z tego wyniku, choć wiem, że mogłem pojechać nieco szybciej. Nie ustrzegliśmy się błędów, ale to nas nie zdeprymowało. Postarałem się nadrobić czas na szybszych partiach i to się udało. Jutro czekają nas odcinki w górach i na pewno podejdziemy do nich z odpowiednim respektem. Dzisiejsze zwycięstwo dedykuję osobom, które zawsze we mnie wierzyły. Dziękuję!

W sezonie 2017 sponsorem strategicznym startów załogi Gagacki/Bilski jest Oponeo S.A. Zespół wspiera także Elmontaż-Bydgoszcz oraz patroni medialni: Motofakty.pl, TVP Bydgoszcz i Autocentrum.pl.

Udostępnij!