Gwiazdy motorsportu z bliska!


8 sierpnia będziemy na największym torze off-roadowym w Polsce i specjalnie dla Was przepytamy Juttę Kleinschmidt.

 

Wywiad z jedyną kobietą, która wygrała wówczas jeszcze rajd Paryż-Dakar, zobaczycie tylko u nas! Ponadto na początku września w premierowym odcinku magazynu Motowizja Sport News, zobaczycie też relację z 3. rundy terenowych mistrzostw Niemiec.

Zadaniem czteroosobowych teamów jest przejechanie jak największej liczby okrążeń o długości ok 25 km w ciągu jednej doby. Zawodnicy zmieniają się maksymalnie co 6 h. Najlepsze załogi mogą przejechać nawet 1600 km. Czekamy na rekord prędkości – mówi Jacek Liszkowski współorganizator po stronie polskiej i współwłaściciel Toru w Olszynie.

Na trasie zobaczymy gwiazdy światowego motorsportu i czołowych zawodników z Polski. Ścigać się będą m.in. Jutta Kleinschmidt – (jedyna kobieta, która zwyciężyła rajd Dakar), Ellen Lohr (gwiazda Deutsche Tourenwagen Masters) oraz Armin Schwatrz (startujący w Baja 1000 USA).

Wyścig GORM 24H CENTRAL EUROPE RACE jest organizowany po raz pierwszy w Polsce. To jedyna 24-godzinna impreza, najważniejsza z całego cyklu pięciu wyścigów Deutsche Offroad Meisterschaft.

Tor Olszyna to 60 hektarów naturalnie zróżnicowanego terenu z legalnymi trasami. To profesjonalnie przygotowane trasy offroadowe: cross country, przeprawowe, tor szutrowy dla rajdów płaskich oraz tor motocrossowy. Trasy przystosowane są zarówno dla samochodów i ciężarówek terenowych, jak i quadów, buggy oraz motocykli.

Na tym terenie odbywały się imprezy: H6, H4, Operacja Olszyna 2005 i 2006, Rajd Breslau-Rally, Puchar Czech w Motocross i Enduro oraz liczne zawody Cross Country i Motocross.

Więcej informacji na stronie:
www.gorm.pl

Udostępnij!