Formuła E ponownie na antenie Motowizji!

formula e motowizja

W najbliższy weekend zaczyna się kolejny sezon Formuły E. Zmagania kierowców będzie można ponownie oglądać na naszej antenie.


Motowizja jest jedynym w Polsce kanałem, na którego antenie można oglądać Formułę E od jej startu, czyli od sezonu 2014/2015. W tym sezonie nasi widzowie będą mogli oglądać godzinne skróty wszystkich 14 wyścigów, a także drugi sezon popularnego programu „Kierowcy Przyszłości” mówiący o rozwoju samochodów elektrycznych i pokazujący kulisy Formuły E.
Począwszy od tego sezonu, zwiększy się dostępna podczas wyścigów moc, przez co będą bolidy będą szybsze, a zmagania bardziej ekscytujące. Na tegorocznej liście startowej znajduje się pięciu debiutantów. Wśród nich mamy Edoardo Mortartę, kierowcę dobrze znanego z DTM, Andre Lotterera, trzykrotnego zwycięzcę 24h Le Mans oraz byłego kierowcę Formuły 1, Kamui Kobayashiego.
Tytułu bronić będzie Lucas di Grassi, startujący w barwach zespołu Audi Sport ABT Schaeffler. Niemiecka marka postanowiła zwiększyć nakłady na serię, dołączając do Renault i Jaguara jako zespół fabryczny.
Kierowcy będą rywalizować podczas 14 wyścigów w 11 miastach. Po raz pierwszy w kalendarzu pojawiły się Santiago de Chile, Rzym oraz Zurych.
Premiera podsumowania pierwszego wyścigu sezonu na torze ulicznym w Hong Kongu w poniedziałek, 4 grudnia o godzinie 22:40. Więcej informacji o serii oraz sezonie znajdziecie na naszej stronie internetowej oraz na naszym profilu na Facebooku.

Udostępnij!