FINAŁ MONSTER ENERGY NASCAR CUP SERIES JUŻ 19 LISTOPADA – TYLKO W MOTOWIZJI!

nascar 2017 final w Motowizji

Wielki finał w Miami to najbardziej wyczekiwane wydarzenie sezonu Monster Energy NASCAR Cup Series. W walce o tytuł mistrzowski pozostało już tylko czterech najlepszych, najbardziej konsekwentnych i niepopełniających błędów kierowców. Wielki finał tej serii będzie można zobaczyć na żywo, 19 listopada o godz. 20:30, tylko na kanale Motowizja.

WIELKI FINAŁ SERII NASCAR

Końcówka sezonu Monster Energy NASCAR Cup Series to gwarancja ogromnych emocji. Wielki finał w Miami, to prawdziwa wisienka na torcie całego sezonu. Miasto od wielu lat gości finalistów i to właśnie tam poznamy pierwszego w historii mistrza Monster Energy NASCAR Cup Series.

Nowy puchar, który otrzyma zwycięzca będzie zupełnie inny od poprzedniego. Jego kształt jest bardziej tradycyjny, zbliżony do klasycznego pucharu. Górna część złożona jest z metalowych kształtów odwzorowujących wszystkie tory wyścigowe, które pojawiają się w kalendarzu topowej serii NASCAR.

W finale, tak jak w poprzednich latach, udział weźmie czterech kierowców, którzy przetrwali sezon zasadniczy oraz wszystkie trzy rundy eliminacyjne. Jeden z pretendentów do tytułu, który wywalczy w tym wyścigu najwięcej punktów, zostanie nowym zwycięzcą serii.

– Spośród 39 kierowców, którzy wystartują na torze Homestead-Miami Speedway, tytuł może zdobyć jedynie jeden z czwórki: Kevin Harvick, Kyle Busch, Martin Truex Jr i Brad Keselowski. Sposób wyłonienia mistrza jest prosty: ten kierowca, którzy pierwszy ukończy wyścig – wygrywa. Nie są brane pod uwagę punkty zdobyte we wcześniejszych wyścigach czy pozycje na koniec segmentów. Liczy się tylko to, kto z tej czwórki przetnie linię mety jako pierwszy – mówi Szymon Tworz z Motowizji.

Keselowski, Harvick oraz Busch mają już na swoim koncie tytuły mistrzowskie w pucharowej serii NASCAR (odpowiednio w 2012, 2014 i 2015 roku). Truex Jr ma jednak tę przewagę nad swoimi rywalami, że wygrał tegoroczny sezon zasadniczy oraz odniósł największą liczbę zwycięstw w wyścigach – bo aż siedem.

– Statystyki mówią, że największe szanse na zwycięstwo ma Kevin Harvick. To on zaliczył w Miami najwięcej wyścigów, bo aż 16. W 14 z nich finiszował w pierwszej dziesiątce, a raz wygrał. Martin Truex Jr, który bryluje w sezonie 2017, jeżeli chodzi o obiekty 1,5-milowe ma w Homestead podobne doświadczenie jak Kyle Busch. Obaj startowali 12 razy i finiszowali w pierwszej dziesiątce odpowiednio 7 i pięć razy. Kyle Busch ma jednak na swoim koncie pojedyncze zwycięstwo. Najsłabiej w przeszłości wypadał Brad Keselowski, ale należy pamiętać, że w ostatecznym rozrachunku statystyki nie zawsze się sprawdzają – dodaje Szymon Tworz z Motowizji.

Transmisję z wielkiego finału sezonu 2017 Monster Energy NASCAR Cup Series na torze w Homestead-Miami Speedway obejrzeć można jedynie w Motowizji, 19.11, o godz. 20:30. Finał komentować będą Szymon Tworz, Michał Budziak oraz Krzysztof Woźniak. Jednocześnie na profilu Facebook Motowizji będzie dostępna transmisja ze studia komentatorskiego. Zachęcamy widzów do zadawania pytań naszym dziennikarzom.

Motowizja to kanał dla wszystkich pasjonatów motoryzacji. W ofercie ma ponad 10 produkcji polskich oraz ponad 30 wyselekcjonowanych europejskich i amerykańskich formatów. To wyjątkowa telewizja, która przez 24 godziny na dobę daje Ci pełen obraz świata motoryzacji. Kanał prezentuje spojrzenie na technologię, ekologię oraz nowości ze świata motoryzacji, a także niezapomniane spotkania z legendami i klasykami. Stacja oferuje interesujące polskie programy, zarówno dla wielbicieli czterech (Motojazda – Garaż Motowizji, gdzie nowości na drogach testuje Marek Wieruszewski, Piotr Zelt z programem Na Osi prezentującym ciężką motoryzację) jak i dwóch kółek (Motoślad, którego gospodarzem jest Aleksander ‘Ostry’ Ostrowski oraz Przyjazne Motocyklistom – program prowadzony przez Roberta Skawińskiego i Olgę Kutz). Motowizja to także wielkie sportowe emocje: jedyne w polskiej telewizji transmisje z wyścigów serii Monster Energy NASCAR Cup Series, DTM, ADAC GT Masters – komentowane przez Michała Budziaka i Szymona Tworza, a także relacje z rajdów WRC, wyścigów Formuły E, Porsche Carrera Cup Germany, Audi TT Cup.

Motowizja dociera do ponad 4 mln gospodarstw domowych, czyli do 12 milionów Polaków osiągając zasięg techniczny na poziomie 30%. Motowizja jest dostępna w dystrybucji satelitarnej na platformie nc+ na pozycji 124, w Orange TV – pozycja 128 oraz 136, w sieciach kablowych: UPC – pozycja 516 oraz 572, w Vectra – pozycja 215, w Multimedia Polska – kanał 127, w TOYA na kanale 32 oraz w Netii na kanale 81, jak również w ofercie PLAY NOW w pakiecie Ekstra i Sport oraz w player.pl – pakiet Moto, a także w innych sieciach kablowych, m.in. Elsat, Echostar, Evio, InterArena, Emtronik, Videostar. Wyłącznym dystrybutorem kanału jest Frame by Frame.

www.motowizja.pl
www.facebook.com/motowizja

Kontakt dla mediów:
Aleksandra Iwaniuk – tel. +48 669 507 492, e-mail: a.iwaniuk@agencjafaceit.pl

Udostępnij!