Elektryczne auto wyścigowe na arktycznym lodzie!


Samochód wyścigowy Formuły E pojawił się na arktycznym lodzie. Ten rok jest najcieplejszym z dotąd obserwowanych – co za tym idzie – wielkie ilości lodu oddzielają się od Arktyki. Aby zwiększyć świadomość tej ważnej i wymagającej pilnej reakcji sytuacji, Formuła E połączyła działania z markami Julius Baer, Visa, DHL, Schaeffler, z Fundacją Księcia Alberta II z Monako oraz Mumm Champagne House. Wszystko po to, aby mogło mieć miejsce to niesamowite wydarzenie. Ekologiczny pojazd wyścigowy jeździł po pokrywie lodowej – kierował nim zwycięzca wielu wyścigów Formuły E, Lucas di Grassi.

Brazylijczyk, który w nadchodzących wyścigach będzie z pewnością chciał poprawić swoją pozycję w rankingu, wykonał serię zapierających dech w piersiach przejazdów po pokrywie lodowej, w północnej części Grenlandii. Ten nieprawdopodobny wyczyn został uchwycony w serii krótkich filmów, których zadaniem jest zwrócenie uwagi świata na niebezpieczeństwo, jakie niesie za sobą topienie się lodowców.

Ten wyjątkowy pokaz wpisuje się w strategię Formuły E, mającą na celu prezentowanie możliwości pojazdów elektrycznych. Są one kluczowe, kiedy myśli się o zrównoważonym rozwoju i o przeciwdziałaniu zmianom klimatu.

CEO Formuły E, Alejandro Agah powiedział: “Mam czworo dzieci. Przyszłość planety zależy od tego, czy jesteśmy w stanie kontrolować wpływ człowieka na środowisko i klimat. Uważam, że zmiany klimatyczne to ważny temat, z którym trzeba się zmierzyć – każdy z nas może coś zrobić w tym kierunku. My zmieniamy sport motorowy, inni ludzie mogą zmienić coś w swoich codziennych zajęciach.”

Wice-czempion Formuły E Lucas di Grassi powiedział: “To wujątkowo piękne, spokojne miejsce. Dzięki temu, że mogłem się tam pojawić i zobaczyć, jak wielka jest pokrywa lodowa, zrozumieć, jak wpływa na nią globalne ocieplenie, całkowicie inaczej podchodzę do tego, co robimy w Formule E i dlaczego to ważne, żeby jeździć elektrycznymi samochodami.”

Na potrzeby projektu powstał 48-minutowy film dokumentalny. Jego premiera odbędzie się 13 listopada w Marrakeszu. Wtedy też odbędzie się runda Formuły E w Maroko.

Udostępnij!